سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش اعتصاب معلمان در مدارس کشور
گزارش اعتصاب معلمان در مدارس کشور

گزارش اعتصاب معلمان در مدارس کشور

حقوق معلم و کارگر-اسماعیل عبدی

   امروز سوم اسفند 93 تعداد زیادی از استانهای کشور صحنه ی اعتراضات معلمان نسبت به وضعیت نابسامان آموزش و پرورش بود. در تعداد زیادی از مدارس کشور، معلمان در مدرسه حاضر شده ولی از حضور در کلاس درس امتناع کردند و در برخی مناطق معلمان در اداره تحصن کردند.

گزارش های رسیده  به دبیرخانه ی کانون صنفی معلمان – تا کنون – حاکی از وجود اعتراضات در شهرها و مناطق تهران، شیراز، بوشهر، شاهرود، پاکدشت، قزوین، کرمانشاه، مشهد، رشت، کلاچای، بهارستان، اسلامشهر، زرین شهر، شهرضا، رباط کریم، کرج، شهر قدس، شهریار، ملارد، فولادشهر بوده است.

بیشترین اعتراضات مربوط به منطقه ی بهارستان در شهرستان های استان تهران بوده است. در این روز معلمان منطقه ی بهارستان در 100 درصد دبیرستانهای پسرانه ی این منطقه در شیفت یک و دو در تحصن بوده اند.

104 نظر

 1. معلمان مقیم فیس بوک

  ه نام خداوند جان و خرد

  یا ایها الذین آمنوا اوفوا بالعقود ( مائده 1 )

  معلم ها به اينکه دايم آنها را با عبارات عاشقانه و ادبي تقديس کنيم نياز ندارند، بلکه بايد مشکلات اقتصادي شان را حل کرد.( دکتر روحانی، رئیس جمهور )

  • حمید شریفی مهر

   با سلام همه ارگانهای این مملکت نیاز به اصلاح وتغییر دارد اگر هم بافرض اینکه حقوق معلم زیاد شود فقط /اهر قضیه درست میشود اصلاحات باید عمقی باشد با مردم و معلمین مثل حیوان رفتار میشود مردم از یاد رفته اند و تمام فکر ن/ام مقدس چاپیدن وبردن منابع است و خرج کردن در سیاستهایی که یک ذره به حال این مردم سود ندارد وفقط جایگاه خود حاکمان ظالم را تثبیت میکند

 2. معلمان مقیم فیس بوک

  بیانیه سازمان معلمان ایران در اعتراض به بازداشت دبیر کل سازمان

  گروه اخبار / پس از بازداشت علیرضا هاشمی ، دبیر کل سازمان معلمان ایران ؛ این سازمان با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از مسئولان برای شنیدن صدای اعتراض معلمان و حمایت از رویکرد تدبیر و امید خواهان توقف اجرای حکم گردید .

  متن این بیانیه که در اختیار سخن معلم قرار گرفته به شرح زیر است

  علیرضا هاشمیبازداشت علیرضا هاشمی دبیر کل سازمان معلمان ایران، ما را شگفت زده کرد ، چرا که تصور می کردیم پیام« همدلی و همزبانی » را همگی شنیده اند.
  پیامی که بیش و پیش از هر فرد و گروه و جریانی، مخاطبش بخش های غیر همسو با رویکرد اعتدال و عقلانیت می باشد.
  بازداشت و اجرای حکم فردی که یکی از سمبل های عقلانیت و کنشگری اجتماعی است، کسی که منش و روش او به دور از تنش و تندروی بوده و سابقه فعالیت های صادقانه صنفی او در جامعه معلمان بر کسی پوشیده نیست. بی تدبیری این اقدام در فضای ملتهب جامعه فرهنگی باعث بهت و حیرت همگان شد.

  به گمان ما این اقدام برای دور نمودن حرکت صنفی معلمان از مسیر مدنیت و عقلانیت و سوق دادن آن به سمت افراطی گری و تندروی است.
  پرسش های ما و بسیاری از فعالان صنفی و مدنی جامعه فرهنگیان این است که:
  آیا پاسخ اعتدال و عقلانیت زندان است؟
  آیا تقاضای گفت و گو و تعامل حبس است؟
  آیا دفاع از معیشت و منزلت معلم جرم است؟
  آیا پی گیری مطالبات صنفی در چارچوب منافع ملی، مصداقی از تدبیر نیست؟
  آیا نزدیک نمودن معلمان و تشکل ها با دولت و زمینه سازی برای تعامل، غیر عقلانی است؟
  وزیر محترم آموزش و پرورش و دولت مردان تدبیر و امید، سال دوم دولت شما در حالی رو به پایان است که موفقیت در عرصه سیاست خارجی هم چنان ما را امیدوار نگه داشته است؛ امید به تحقق وعده هایی که در عرصه مطالبات صنفی و مدنی از شما بارها شنیده بودیم، وعده تقویت نهادهای مدنی و زمینه سازی برای فعالیت های صنفی و سیاسی.
  حال انتظار داریم ضمن شنیدن صدای اعتراضات بر حق معلمان برای جلوگیری از ایجاد فضای امنیتی چاره ای بیاندیشید ؛ چرا که گفته بودید ما به دنبال تبدیل فرهنگ امنیتی به امنیت فرهنگی هستیم، در همین راستا خواستار توقف اجرای حکم دبیر کل سازمان معلمان ایران و آزادی سایر معلمان زندانی هستیم.

  سازمان معلمان ایران
  سی ام فروردین ماه یک هزار و سیصد و نود و چهار

 3. دردنامه
  مهدی بهلولی،روزنامه شهروند،ص آخر،31 فروردین 94
  سه ماه تابستان،تعطیل. نوروز،دو سه هفته تعطیل. پنجشنبه و جمعه،تعطیل. برف ببارد،تعطیل. سرد بشود،تعطیل. گرم بشود،تعطیل. باد نیاید باران نبارد هوا آلوده شود،تعطیل. اصلا شما کی کار می کنید؟ این حقوق هم که بهتان می دهند زیادی است. گفتی چقدر حقوق می گیری؟ گفتم یک میلیون و دویست هزار تومان. گفت روزهای تعطیل هم حقوق می گیرید؟ گفتم ماهی یک میلیون و دویست،روز تعطیل را حساب می کنند یا نمی کنند را نمی دانم. البته لیسانس ریاضی ام و بیست و سه سال سابقه دارم و همسر و دو بچه هم دارم . گفت آقا جان،شما نصف سال تعطیل هستید خب،همین حقوق هم برای تان زیادی است. اگر من به جای دولت بودم این بار که اعتراض می کردید اخراج تان می کردم و می رفتم به جای تان از این لیسانس،فوق لیسانس و دکترای بیکار و جوان می آوردم تا درس بدهند. ماهانه پانصد هزار تومان که بهشان بدهی با سر و کله می آیند کار می کنند و قهر و ناز و اعتراض معتراض هم در کارشان نیست و نخواهد بود.
  گفتم تو خودت چهار روز کار می کنی دو روز استراحت. پس یک سوم سال،یعنی چهار ماه،در استراحتی. یک ماه هم که مرخصی داری،پس می شود پنج ماه. سر کار هم که هستی یک ریز در فیس بوکی و یا داری با تبلت ور می روی. پنج سال سابقه داری و داری حدود دو و نیم میلیون در ماه حقوق می گیری. گویا با بیست سال کار هم بازنشسته ات می کنند. راستی چرا هر شش روز،دو روز بیکاری؟ گفت استاندارد جهانی کار من این است،کار من را اینجوری تعریف کرده اند. گفتم خب پسر خوب،استاندارد جهانی کار من هم همین است اما نه با حقوق یک میلیون و دویست هزار تومانی. نه این که در سال بیایند دویست هزار تومان به حقوقت اضافه کنند و از آن طرف صد هزار تومانش را به خاطر افزایش حق بیمه تکمیلی ات کم کنند. نه این که بگویند چون تابستان تعطیل هستید باید نصف و نیمه حقوق بهتان بدهیم و آن نصف دیگر را بروید آژانس و یا بروید دلار بفروشید تا دربیاورید. اما عزیزم یک نکته دیگر را هم فراموش نکن و آن این که شغل ها را باید خانوادگی بسنجی. نزدیک ترین شغل به تدریس در مدرسه،تدریس در دانشگاه است. الان کشورهایی هستند که وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش شان یکی است. تو چرا به استادان دانشگاه نمی گویی چرا این همه تعطیلی دارید؟ اگر من در دبیرستان باید 24 ساعت در هفته درس بدهم استاد دانشگاه باید 12- 10 ساعت درس بدهد. اینجوری تعطیلی استاد دانشگاه می شود دو برابر تعطیلی من و بنا به منطق شما لابد باید نصف من حقوق بگیرد! اما فکر می کنم باید مواظب خودت هم باشی،ها! یک بار ژاپنی، آمریکایی و یا یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی،پی به وجود جنابعالی و اندیشه های ناب و ژرفت نبرند بیایند پنهانی سرقتت کنند،آخرآنها هنوز به این سطح فکری متعالی نرسیده اند و دارند به آموزگاران بیکارشان،ماهانه چیزی حدود چهار پنج هزار دلار حقوق می دهند.
  گفت ببین همه در جامعه دارند می گویند شما بیکارید و الکی بهتان حقوق می دهند. همان استاد دانشگاه که گفتی،از یکی شان نمونه ای بیاور که به حقوق کم شما اعتراض کرده باشد. می توانی بیاوری؟ گفتم نمونه باشد یا نباشد مهم نیست اما تا این طرز فکر تو در جامعه حاکم است بی سوادی،خرافه،استبداد و استثمار بازتولید می شود. این که بروی فوق لیسانس بیاوری و ماهی پانصد هزار تومان بهش حقوق بدهی یعنی داری استثمارش می کنی،می فهمی؟

 4. شعری برای روز(هفته) معلّم از زبان معلّم:
  ((کجاست سهم من ای دوستان محترمم؟))
  نه پول گشته خدایم، نه بنده ی شکمم؛
  کلاس؛ شور ونشاطم. کلاس؛ رنج و غمم.
  دلم زعشق پر و سینه ام زعلم و هنر،
  فرو چکد گُهر از چشم خامه ام، قلمم.
  معلّمم فقط و عشق من معلّمی است،
  معلّمی ست تمامِ تمامِ پیچ و خمم.
  اگر چه هست کلاسم پر از سرور و نشاط
  ولی اسیر غمم، پای بسته ی ستمم.
  تمام مردم اگر چه که وامدار منند،
  به چشم مردم دون من ندار و خوار و کمم.
  چه حاجتی به مراسم برای روز من است؟
  مرا که جامعه داده ست جرعه جرعه سمم.
  وزیر و دکتر و افسر، وکیل و کارشناس،
  منم معلّمتان، آن که گرم بود دمم.
  شما که از دم من گشته اید دولتمرد،
  کجاست سهم من ای دوستان محترمم؟
  منی که شاه کلید حیات دادمتان،
  گشوده از چه نشد قفل غصّه ام، اَلَمم؟
  میان جمع شما ای کبوتران سپید،
  شدم سیاه کبوتر که از شما برمم.
  در اوج گریه ام امّا به زور می خندم؛
  « دلم خوش است که من هم کبوتر حرمم!»
  “علیرضا مجیدی کدکنى”

 5. حضور 4000 نفری معلمان مشهد در تجمع روز 27 فروردین نظریه بسیاری از فعالین سیاسی و صنفی و مسئولین استان خراسان که جدیت چنین اعتراضی را به هیچ می انگاشتند تحت تأثیر قرار داد .

  بعد از اجتماع چشمگیر و سرتاسری معلمان در روز 10 اسفند ، و عدم توجه مدیران ارشد نظام جمهوری اسلامی به خواسته های این قشر زحمت کش و اندیشمند ، موجهای خودجوش دیگری فراهم شد تا عظمت خود را در روز 27 فروردین طی حرکتی آرام و دموکراتیک به رخ مسئولین ناشنوا بکشاند .

  این تجمع که در ساعت هشت و نیم صبح روز پنج شنبه با حضور آقای هاشم خواستار مسئول کانون صنفی معلمان مشهد و آقای جواد لعل محمدی از اعضاء کانون صنفی معلمان ایران آغاز شد در ساعت ده و نیم صبح به اوج خود رسید و سعی و تلاش معاون و مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی برای کشاندن معلمان به داخل اداره ناکام و با مخالفت شدید مواجه گشت و آقای جواد لعل محمدی با ارسال پیام و اعلام از آقای حسینی مدیر کل خواستند تا با حضور در این تجمع سکوت شانه به شانه و مانند سایرین اعتراض خود را نسبت به اوضاع و سیستم بهم ریخته آموزش و پرورش که به آن اذعان دارد نشان دهد . بعد از چند دقیقه مشاور جوان خبر آورد که آقای مدیرکل تا دقایقی دیگر در جمع فرهنگیان حضور خواهد یافت . این وعده تا یک ساعت بعد عملی نشد و وقتی معلمان با شعار خواستار استعفای حسینی گردیدند وی نه مانند سایرین ، بلکه به سان روسائی که چندین نفر او را احاطه کرده اند بر سکوی وعظ رفت و نسبت به تذکر مکرر مشکلات ایراد سخن کرد و راهی دفتر خویش شد .

  آن چه در حاشیه این تحصن حائز اهمیت بود این که معلمان با حمل پلاکاردهائی که بیشتر بر تحول وضعیت نظام آموزشی ، آزادی معلمان زندانی و نهادینه شدن تشکل های صنفی تأکید داشت معیشت خود را در اولویت چهارم خواسته های خویش قرار دادند . در این میان معلمان با بالا نگه داشتن پلاکارد «رسانه میلی ، جات خالیه خیلی» به بدرقه عدم حضور صداو سیما پرداخته و تا دقایقی با کف به تکرار این شعار پرداختند .

  در انتها تجمع کنندگان با شعار « نیروی انتظامی تشکر تشکر» برتجمع مجدد در روز 12 اردیبهشت و هم صدائی با کانون صنفی معلمان ایران در سرتاسر کشور تاکید و خواستار حضور بهتر و بیشتر همه شدند .

 6. امروز 27 روردین معلمان تربت حیدریه در اعتراض به مطالبات به حق خوددر مقابل اموزش وپرورش تجمع کردند

  • ما همه با هم هستیم

  • حميد طهماسبي/كارشناس آموزش وپرورش كردستان
   تكليف ما را معلوم كنيد ؛ درس بخوانيم يا درس نخوانيم؟ !( بحثي پيرامون ممنوعيت ادامه تحصيل كاركنان دولت ) مطلب ویژه
   چاپ
   حمید طهماسبی رتبه بندي معلمان بعد از كش و قوس فراوان از مرحله تصويب هيات دولت به سلامت گذشته و به قول وزير محترم دكتر فاني،كارشناسان وزارتخانه در حال تعريف ضوابط و چارچوب هاي اجرايي جهت رتبه بندي معلمان سراسر كشور هستند.

   بنا به نظر اكثر كارشناسان ،من جمله جناب دكتر فاني، كه در اين زمينه اظهار نظر نموده اند؛كسب مدارج تحصيلي دانشگاهي توسط معلمان از عوامل اصلي ارتقا از يك رتبه به رتبه بالاتر خواهد بود.حال قسمت جالب ماجرا به اين جا مي رسد كه اخيرا معاونت محترم رياست جمهور و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور در دستورالعملي قاطع به تمامي وزارت خانه ها و ارگان هاي دولتي (من جمله آموزش وپرورش) موضوعي به عنوان مجاز بودن ادامه تحصيل كاركنان تا سقف حداكثر يك مقطع بالاتر از مدرك زمان استخدام را ابلاغ كرده اند و نيز تصريح شده است كه مدارك بالاتر فاقد ارزش اداري خواهند بود.

   حال به قول معروف ما فرهنگيان مصداق مثل معروف “آش نخورده و دهان سوخته” هستيم؛قبلاً ادامه تحصيل مي داديم و ارتقاي مان به حدي ناچيز بود كه سال ها طول مي كشيد كه هزينه هاي صرف شده را برگرداند؛ و حال قبل از رتبه بندي شدن، ادامه تحصيل مان را ممنوع كردند.

   قابل ذكر است قريب به اتفاق معلمين فعلي فارغ التحصيل قبل از سال 1390مراكز تربيت معلم هستند كه به صورت كاردان (فوق ديپلم) استخدام شده و وارد آموزش وپرورش شده و بعدها ادامه تحصيل داده اند.

   با توجه به اين تناقض به نمايندگي از اقشار محترم فرهنگي از جناب آقاي دكتر فاني خواهانم كه سريعاً در هيات دولت اين موضوع را مطرح نموده و تا كار از دست خارج نشده فرهنگيان معزز را از شمول اين قانون مستثني فرمايند.

 7. دوستان درود
  فردا 27 /94/1 همه با هم جلوی درب ادارات آموزش و پرورش مناطق

 8. وعده ما 27 فروردین و12 اردیبهشت

 9. سلام علیکم. ان الله لا یغیرو ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم. رعد-11 یعنی : خداوند وضعیت هیچ قومی را تغییر نمی دهد تا زمانیکه خود آن قوم وضعیت را تغییر دهند. به یاری خداوند فردا 27 فروردین،گامی بلندتر از پیش،برای تغییر وضعیت نابسامان و نابرابر در وزارت آموزش و پرورش و منزلت و معیشت ما فرهنگیان. ای همکاران،فردا وقت نمایش اراده و اتحاد ما معلمان ایران زمین است.وعده دیدار فردا 27م.

 10. بررسی افزایش حقوق فرهنگیان در سال 94 در یک خانواده 5 نفره
  ***************************************************

  بررسی افزایش حقوق فرهنگیان در سال 94 در یک خانواده 5 نفره با 14 درصد افزایش (حقوق یک فرهنگی با سه فرزند و جمعا 5 نفر) نکات زیر قابل تأمل و بررسی است.

  1)اگر در بهترین حالت ممکن به این فرهنگی 300هزار تومان اضاف شود چون مقرری ماه اول به حساب دولت واریز میگردد و تنها منفعت 11 ماه آن بدست آن فرهنگی میرسد باید گفت که افزایش حقوق کمتر از این نرخ می باشد یعنی:(300000 ضربدر 11 ماه)تقسیم بر12ماه سال=266000 مبلغ مفیدی که باقی میماند.حال بررسی بندهای کسورات حکم که به تبع افزایش هزینه های امسال آنان نیز از افزایش برخوردار میشوند مثلا در خوش بینانه ترین حالت ممکن،1)مبلغ10000 تومان به بند بیمه پایه خدمات درمانی اضافه گردد

  2)مبلغ20000 تومان به بند صندوق بازنشستگی اختصاص یابد

  3)مبلغ20000 تومان به مالیات اضافه گردد

  4)هزینه ثبت نام 5 عضو خانواده برای بیمه تکمیلی یا همان طلایی که اجباری نیست اما واجب و ضروری است و امسال نیز با افزایش 370درصدی بسته شماره یک آن که نسبت به بقیه کامل تر است برای هر نفر تا 45 هزار تومان متغیر است و جمعا هزینه ثبت نام 5 نفر معادل 225هزار تومان است و اگر این مبلغ را به باقی بندهای فوق کسورات اضافه نماییم برابر با 275000 میشود یعنی11000هزار تومان بیشتر از افزایش حقوق266000تومانی یا به عبارت دیگر هشت گرو نه یا خرج بیشتر از دخل یا بهتر بگوییم رشد منفی.آخر در کجای دنیا با 14درصد افزایش حقوق باید بیمه طلایی الزامی را 370 درصد گرانتر خرید؟

  پس همه با هم با انصراف از ثبت نام این بیمه نارضایتی خود از این بیمه و فشار مالی آن را اعلام نموده تا مسئولین ذی ربط چاره ای بیندیشند.

  شرایط نابسامان بوده لیکن میتوان آن را تغییر داد …. کافیست بخواهیم.

 11. داریوش آزادی

  الله واکبرازبی عدالتی.واگذارکسانی که خودراآغا می دانندوفرزندانشان را آغازاده به گلوی بریده امام حسین.اینان که تمام تلاش خود را برای حقیرکردن معلمان به کارمیگیرند.اما نمی دانندکه عاقبت ذلیل وروسیاه دوجهانندومعلم درعین فقرمالی روسفیدوسربلند

 12. بی بی فاطمه وطن خواه تفتی

  مامعلمان با دانش اموز ها انقلاب کردیم وانقلاب را پیروز کردیم .وبا دانش اموز ها 8 سال جنگیدیم وپیروز شدیم .بازهم می توانیم

  • خب ، ترس مسیولین هم از همینه، بهمین خاطره که سعی دارن معلم رو در ذهن جامعه تخریب کنن

 13. اگر می خواهی بر ایران حکومت کنی بگذار مردم گرسنه و بیسواد باشند

  آقا محمد خان قاجار

 14. فانی اگر کاری بلدبودبیمه تقریبا طلایی تبدیل به برنزی نمیکرد حق معلمان رابرگردانید

 15. فرهاد کاظمی

  سلام نه وزیر داریم نه رئیس جمهور . خدایی چه کاری برای این جامعه انجام داده اند ؟ هسته ای که تعطیل شد ، تحریم هم که سر جایش هست . این یعنی عقب نشینی و همگام شدن با دشمن

  • فراموش نکنید که ابهامات فرزندان این مملکت در زمینه های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی توسط معلمین بر طرف می شود تنها معلمین می توانند ذهن پر از سوال دانش آموزان و دانشجویان را قانع نمایند و ما جامعه ای آرام داشته باشیم اجامعه ای که معلم را به حاشیه می برد و قدرت تفکر وخلاقیت را از وی میگیرد و در جواب معلم به جامعه القا مکند حقوق در برابر 24، برای آنکه ذهن گمراه شود، این جامعه نمی تواند فرزندان خود را سنت کند پدران آگاه و مادران اندیشمند فراموش نکنید اگر می خواهید فرزندان شما عاقبت به خیر شوند سر از شیشه و کراک و مشکلات جنسی و…و دچار مشکلات افسردگی که گریبان گیر نسل کنونی. شده است و در دبیرستان هم مورد زیادی داریم نشوند لااقل شما به ما معلمین بی مهری نکنید. ممکن است وضع مالی شما بهتر باشد اما شما نمیتونید پاسخگو فرزندتان باشید، جایگاه معلم را نمی تواند تلویزیون، رسانه یا فرد دیگر پر کند معلم برای پاسگویی به فرزندان شما نیاز به مطالعه روانشناسی دارد حتی معلم علوم پایه ما برا تدریس 1 ساعت المپیاد 1 هفته مطالعه می کنیم من برای پاسخگوی به دانش آموزانم 13سال است کتابه های روانشناسی مطالعه میکنم 26 سال سابقه کار دارم و هنوز هم مطالعه می کنم مسولین ما درست فکر کنند و نگویند 24ساعت = یک ماه حقوق یا…. خود می دانید که در همه کشور ها تعطیلات دانش آموزان بیش از کشور ماست و حقوق آنها بیشتر از حقوق معلمان ما، و در عین حال فشار کاری و استرس ما بیش خیلی از شغل های دیگر است به علاوه آنکه اگر در نمره دادن کمی شل گیری نکنیم نه امنیت جانی داریم ونه امنیت مالی، ما مشاور فرزندان این اب و خاکیم و در کنار آنها خواهیم ماند مسولین ما مفهوم عدالت را امیدوارم در عمل درست بیان کنند و تا موجب رنجس مقام معظم رهبری و معلمین گرانقدر نباشند

 16. خدایی حق ما معلما باید این جوری ادا بشه؟چرا یک معلم توی مغازه باید ارزونترین جنس رو بخره؟اگه معلم نباشه کی پیشرفت میکنه؟اگه معلم نباشه هیچ فردباسوادی در جامعه نیست.حق ما اینه؟

 17. 100درصد دروغه تو مدرسه ما معلما از زنگ دوم اومدن سر ک

 18. 100درصد دروغه تو مدرسه ما معلما از زنگ دوم اومدن سر کلاس

 19. خسته نباشید باید ادارات هم به اعتصاب بپیوندند نمیشه که معلم بیچاره اعتصاب کنه کارکنان ادارات حقوقشون زیاد بشه بدون زحمت متحد شین مثل پرستارها اما عجب وزیر فعالی دارند به خدا

 20. فانی باید فانی شود

 21. دوستان تجره سالهاي قبل را به ياد بياوريد ونگذاريد تاريخ تكرار بشه تا كار به يه حاي باريك نرسه چيزي درست نمي شه بسه اين همه ترس .با ترسيدن ولرزيدن وبه يه قاقا ليلي اكتفا كردن به جايي نمي رسيم بايد در مملكت بلوا درست كنيم تا به حقمان برسيم و آقايون كمي هوشيار بشن كه مملكت دست همين معلماي به ظاهر بي قدرت هست .

  • در مملکت به ظاهر اسلامی حق معلمین که ستون هرنظامی یا حکمت محسوب میشوند خدایی ادا نمشه آقای رییس جمهور خودتو بگذار جای معلمین ببین با یک ماه حقوق معلم ده روز میتونی زندگی کنید بعدحکم صادر کنیدشما که الان ریسس جمهور شدی مدیون معلمی خدایی حالا تصمیم بگیرید