سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش تجمع اعتراضی دهم اسفند معلمان/ تهران، بهارستان
گزارش تجمع اعتراضی دهم اسفند معلمان/ تهران، بهارستان

گزارش تجمع اعتراضی دهم اسفند معلمان/ تهران، بهارستان

تجمع امروز معلمان به صورت گسترده به دعوت کانون صنفی در سراسر کشور اجراشد .در تهران معلمان  ساعت ها  پیش از دو بعدازظهر در مقابل مجلس حضور داشتند اما شروع رسمی  تجمع، ساعت دو بعدازظهر بود.در این تجمع که در حدود هفت هزار معلم شرکت داشتند ، به صورت سکوت به اعتراض پرداختند.

در پایان نیز با قرائت قطعنامه کانون صنفی توسط سخنگوی کانون و با همراهی معلمان،  تجمع به صورت مسالمت امیز پایان یافت.عمده خواستهای معلمان در این تجمع رفع مشکلات معیشتی و برقراری عدالت در پرداختهای کارمندان دولت بود.

در این تجمع معلمان پلاکاردهایی با شعارهایی از قبیل “ما هم از فقر می نالیم ،هم از تبعیض بیزاریم” و “معلم بیدار است ،از تبعیض بیزار است “،  “خصوصی سازی را متوقف کنید و “تشکل یابی مستقل حق مسلم ماست” در دست داشتند.

 

 

tehran4.

tehran1tehran2tehran3tehran5

26 نظر

 1. همکار - از منطقه ی بهارستان

  در تجمع مقابل مجلس یکی از همکاران محترم با همسرو فرزند نوزادش از سمنان به تهران آمده بودند و در تجمع حضور داشتند. درود بر غیرتشان. همکاران محترمی که در مقابل ادارات و بویژه مجلس حضور داشتند واحد عملی (هیهات من الذله) را به همه ی مسولین و وزیران و وکیلان این مملکت تدریس کردند! در مقابل مجلس چند نفر از همکاران از جمله خودمن نیز مورد لطف نیروهای لباس شخصی!!! قرار گرفتیم. پس از عکس گرفتن از چهره ی ما و ضبط کارت شناسایی و گرفتن عکس از روی آن و چک کردن موبایل و گشتن جیب و داخل کیف و بازرسی بدنی، ما را رها کردند…

  • الهه الماسی

   باعث و بانی بدبختی این مردم همینا هستن , شایدم حق دارن , کی میتونه از مبالغ هنگفت باد آورده , که در عین بیسوادی و فقط به سبب گردن کلفتی به پشتوانه ی ……گیرش میاد به راحتی بگذره؟؟؟؟؟

 2. مهدی از اصفهان

  با سلام خدمت همکاران عزیز،در شهر اصفهان معلمان شجاع در روز های ۱۰و ۱۱ و۱۲ بهمن روبه روی اداره کل اموزش وپرورش استان از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح تحصن داشته اند وقرار است روز پنج شنبه هم از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح به همراه اعضای خانواده خود تحصن سکوت داشته باشند تا با امید به خدا تقاضاها ی صنفی انها رسیدگی شود .

 3. آفرین بر همت بلند و شعور بالای معلم ، دوستان و همکاران عزیز ، مطمئن باشید با هم بودن واتحاد ام در سراسر کشور می تواند هر تصمیم و اقدامی را به سرانجام برساند . بیایید متحد و هماهنگ باشیم . من به عنوان یک فرهنگی با سابقه ای بالای بیست سال ، پیشنهاد می کنم از این پس جدای از تجمع و تحصن ، باید دست به کارها و اقدامات عملی بزنیم . باور کنید ما اگر خوب بیندیشیم افزار ها و روش های زیادی برای رسیدن به حقوق خود آنهم با کمترین هزینه در اختیار داریم . ما می توانیم طرح سؤالات امتحانی ، مراقبت در امتحانات داخلی و نهایی ، تصحیح اوراق امتحانی در حوزه های نهایی امتحانات و … را به صورت هماهنگ بایکوت نماییم و برای شروع از همین سال جدید 94 اقدام کنیم . مطمئن باشید از این راهها به خواسته هایمان می رسیم .

 4. 17 اسفند وعده ی دوباره ی ماست … وزیر بی کفایت استعفا استعفا …

 5. معلم- خوزستان

  17 اسفند وعده ی دوباره ی ماست … وزیر بی کفایت استعفا استعفا …

 6. فرهنگی از یزد

  ما به معیشتمان اعتراض کردیم،آقای نوبخت از اول اسفندحقوق کارمندان بانک را900هزارتومان اضافه کردند!!!!!!به اندازه حقوق ما به حقوقشان اضافه شده….17اسفند می آییم.

 7. خدایا فانی را از مابگیر(الهی آمین)،بروید سایت وزارت آموزش وپرورش راببینید،چطور طفلکی صدای ماست!!!!!این حداقل کاری هست که میتونه بکنه….واقعا که

 8. 17 اسفند رو به همه اطلاع رسانی کنید دوباره میایم جلو مجلس

 9. صفحه ی یکی از دوستان آمده بود که عده ای از پزشکان و مهندسان به نزد مرکل می روند و شکایت می کنند که چرا در آلمان حقوق آن ها با معلمان یکسان نیست و جواب جالب مرکل که به آن ها می گوید :چطور می شود که شما می خواهید مزایا و حقوقتان از افرادی که شما را تربیت کرده اند بیشتر باشد ؟

 10. کاش مسولان در وزارتخانه بدانند که حرمت معلمان را از بین برده اند قبلاً اگر پول نداشتند حرمت داشتند امروز نه پول دارند نه حرمت

  • ممنون خواهر عزیزم. واقعا اینها از هر نظر شغل ما را بی ارزش کردند. برای دانش اموز نمره زوری میخوان. ولی حق نداری به اون دانش اموز بگی بالای چشت ابروست…

 11. فرهنگی-ارومیه

  معلمان عزیز ، مثل پرنده ای نباشیم که با دیدن مار پریدن و پرواز را فراموش نموده و طعمه آن می شود.با هم بودن ما یعنی بال پرواز ما.با هم بودنمان را حفظ کنیم تا قدرت مان را در اینکه کشور و مملکت مال مانیز هست به رخ مسئولینی که همه انقلاب و مملکت را با تمام دارایی هایش به نفع شخصی خویش مصادره نموده اند،بکشانیم.مسئولینی که همواره پله های نردبان ترقی خودشان را باز هم از اهمیت مردم در انتخابات آینده خواهند ساخت!با هم باشیم تا طعمه نشویم.

 12. بعضی همکارا کم لظفی کردن نیومدن جمعیت میتونست بیشتر از اینا باشه

 13. 17 اسفندتظاهرات معلمان سراسر کشور علیه بی عدالتی و فقر خود

 14. باید دوباره بیایم و ادامه بدیم به تحصن……17 اسفند

 15. منم 17 اسفند میام.باید ادامه بدیم…این بار بیشتر

 16. 17 اسفند…اطلاع رسانی کنید همکاران

 17. باید به این تجمعات ادامه داد…حق گرفتنی است…17 اسفند همه معلمان باهم مقابل مجلس

 18. مرحله اول باسکوت بود

  مرحله دوم 12 اردیبهشت تعطیلی مدارس

  مرحله سوم عدم حضور در جلسه امتحانات خرداد ماه

  با این سه مرحله حساب کار خوب دستشون میاد که تا چه حدی جدیست.

 19. فرهنگي از شهركرد

  عرض سلام وخسته نباشيد خدمت همكاران گرامي واقعا گل كاشتيد حق گرفتنيس اگر اتحاد داشته باشيد بزودي بقيه ارگانها با حسرت ميگن كاش من هم يك معلم بودم من يك پيشنهاد دارم كه خدمت كانون صنفي فرهنگيان اعلام ميكنم با توجه به اين كه لايحه بودجه اين هفته بسته ميشود ما تا روز پنج شنبه به مسولين فرصت دهيم تا اقدام فوري در جهت خواسته هاي ما انجام دهند در غير اينصورت همكاران فرهنگي از رفتن به مدرسه وكلاس امتناع ميكنند و عملا اين شعار كاملا صنفي تحقق پيدا ميكند ” مشكل ما حل نشه مدرسه تعطيل ميشه “

 20. ای کاش پرستاری راادامه میدادم تاحداقل آواره خانه اجاره ای نبودم وسرم پیش خانواده ام پایین نبود…

 21. کاش ۱۱سال پیش تربیت معلم رو انتخاب نمیکردم…

 22. حسین قارداش2415

  اگر دولت تدبیر و امید به خواسته های برحق معلمان پاسخ مدبرانه و امیدوارانه ای ندهد:
  1- از این پس هرچقدر پول بدهند به همان اندازه آش خواهیم داد!!!!!!
  2- دو سال بعد به این دولت می گوییم : “بای بای”.