سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش تجمع 10 اسفند معلمان استان کهکیلویه و بویر احمد
گزارش تجمع 10 اسفند معلمان استان کهکیلویه و بویر احمد

گزارش تجمع 10 اسفند معلمان استان کهکیلویه و بویر احمد

حقوق معلم و کارگر

عکس و گزارش از رحمت الله رادمهر (یاسوج)

همزمان با اعتراض کشوری معلمان ایران گردهمایی مسالمت آمیز معلمان استان کهکیلویه و بویر احمد در 10 اسفند مقابل ادارات آموزش و پرورش و استانداری برگزار شد. این اعتراضات صنفی مسالمت آمیز، در یاسوج مقابل استانداری و  در شهرهای دیگر بویر احمد و دنا مانند گچساران، باشت، بهمنی، لنده، چرام و مناطق لوداب و مارگون در ادارات آموزش و پرورش انجام شد. در اعتراضی یاسوج بیش از  500 تن از معلمان مقابل استانداری حضور یافتند. در این گردهمایی تنش هایی بین برخی معلمان و نیروهای امنیتی به وجود آمد که با وساطت نیروی انتظامی خاتمه یافت.

معلمان استان کهکیلویه و بویر احمد همایش اعتراضی خود را با متانت و منطق و با رویکرد غیرسیاسی و کاملا صنفی انجام دادند. در بین حاضران بیشتر دست نوشته ها و پلاکارها به رفع تبعیض اشاره می کرد. در این گردهمایی معلمان خواستار حضور مسئولان جهت شنیدن اعتراضات و پیگیری شدند که با تاخیر مدیرکل آموزش و پرورش ومعاون سیاسی استانداری در جمع معترضین حاضر شدند و قول پیگیری دادند. در ادامه معاون سیاسی استاندار ضمن تاکید بر به حق بودن خواستهای صنفی معلمان، افزود فرهنگیان فرهیخته، منصف و کم ادعا هستند و درد آن ها درد جامعه است.

در پایان با همراهی و مدیریت معاونت نیروی انتظامی استان، معترضین با تریبون سیار بیانیه ای در اعتراض به نابسامانی های آموزش و رورش خواندند.