سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش تحمع سکوت معلمان کردستان-سنندج به مناسبت روز جهانی معلم (شانزدهم مهرماه)

گزارش تحمع سکوت معلمان کردستان-سنندج به مناسبت روز جهانی معلم (شانزدهم مهرماه)

 

مهدی فتحی ، سنندج
از ساعت 9 و نیم روز پنج شنبه 16 مهر ماه همکاران سنندجی در محوطه اداره کل  آموزش و پرورش کردستان به همدیگر می پیوستند تا اتحادشان را بار دیگر به نمایش بگذارند.جمعیت مملو بود از پیشکسوتان،جوان ها، شاغل وبازنشسته، مرد و زن.
معلمان سنندج، همراه با سایر معلمان کشور برای احقاق حقوق صنفی شان با سکوت خواسته هایشان را فریاد زدند. این خواسته ها بر روی پلاکارد هایی در دست همکاران، خودنمایی می کرد.علاوه بر این، متن تکثیر شده قطع نامه در بین همکاران توزیع شد و معلمان بصورت نمادین حلقه ای تشکیل داده و دور تا دور محوطه اداره کل آموزش و پرورش کردستان را چندین بار دور زدند.
تعدادی از مامورین ارگانهای امنیتی نیز حضور داشتند که از همه شعارها یک نسخه را تحویلشان دادیم تا شائبه غیر صنفی بودن تجمع در ذهنشان ایجاد نشود.
در پایان سخنرانی کوتاهی توسط آقای مهدی فتحی ایراد شد که در این سخنرانی به صنفی بودن حرکت و غیر سیاسی بودن آن اشاره شد و مشکلات معیشتی معلمان و بازنشستگان و همچنین مشکلات دانش آموزان نیز مطرح گشت.
در آخر با نام بردن از معلمان دربند و حمایت از آنها و با خواندن قطع نامه پایانی توسط یکی از همکاران تجمع راس ساعت 12به پایان رسید.
در تجمع امروز سنندج، جمعیتی بالغ بر 600 نفر شرکت داشتند.

3 نظر

  1. با سلام. چرا همچون گذشته نظرات قبلی همکاران قابل بررسی نیست؟

  2. اگر تجمع سکوت کارساز بود سال قبل جواب میداد باید تمهبدات دیگری اندیشیده شود.متاسفانه از ماست که بر ماست ،سال قبل قرار بود در تصحیح اوراق نهایی همکاران شرکت نکنند ،ولی متاسفانه از سالهای قبل بیشتر شرکت کرده بودند.

  3. تجمع سکوت فایده نداره. تحریم کلاسها و نرفتن به مدرسه در گام بعدی.حق گرفتنی ست.