سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / جشن روز جهانی کودک، جمعیت امام علی مشهد
جشن روز جهانی کودک، جمعیت امام علی مشهد

جشن روز جهانی کودک، جمعیت امام علی مشهد

امروز یک روز شاد و استثنایی بود برای بچه های کار کوره های شیشه پزی و کارگاه های بازیافت ضایعات،برای بچه های محروم از تحصیلی که حالا مدتیه دیگه محروم از چیزی نیستن.موسیقی،ورزش،کتاب،دفتر،خنده،شادی و کودکی رو توی خونه علم قلعه ساختمون دارن تجربه میکنن.

امروز بچه ها اومدن تا بگن اگه توی شهرتون بچه کاری نمی بینید،دلیل نمیشه که نباشن!اونها هرروز ازصبح زود تاغروب آفتاب توی کارگاه های بازیافت زباله و پای کوره های شیشه پزی مشغول کارن!
امروز به مناسبت روز جهانی کودک حدود70نفر از بچه های کار و محروم از تحصیل در کنار اعضای جمعیت و خیرین در دومین خونه ایرانی جمعیت مشهد در بلوار طبرسی همراه با هم و درکنار هم این روز رو جشن گرفتند و شادی کردند.
بچه ها مسابقه دادن،بادکنک ترکوندن،با هم شعر خوندن و توی ایستگاه های سفال و نقاشی گل بازی کردند و نقاشی کشیدند.
امروز برای بچه هایی که از هشت صبح تا4عصر هر روز مشغول به کار هستند و فرصتی برای کودکی کردن ندارند یک روز استثنایی بود.
و برای ما هم فرصتی و غنیمتی برای نفس کشیدن در پاک ترین هوای جهان…
هوای لبخندها و شادی های عزیز ترین مخلوقات خدا.


بچه ها امروز یک پیام هم به همه مردم دنیا دادند:
“همه کودکان حق دارند کودکی کنند”
در حالی که سالانه هزینه‌های غیرقابل تصوری صرف تولید انواع سلاح‌های هسته‌ای و غیر هسته‌ای می‌شود، کودکان بسیاری از گرسنگی، عدم امکانات بهداشتی، سوء و تغذیه و … می‌میرند.

یونیسف اعلام داشته، که تنها با اختصاص 5 دلار برای هر کودک می‌توان جان 90% از کودکانی را که سالانه می‌میرند نجات داد و برای بهبودی چشمگیر زندگی کودکان جهان‌سوم کافی است که همان مبلغ در یک سال خرج شود و این مبلغ تنها معادل بودجه 6 هفته تسلیحاتی جهان است.

با ما تماس بگیرید: 23051110 – 021 (10 صبح الی 17)
جمعیت دانشجویی امام علي- عليه السلام