سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش دیدار جمعی از معلمان ایران با خانواده رسول بداقی
گزارش دیدار جمعی از معلمان ایران با خانواده رسول بداقی

گزارش دیدار جمعی از معلمان ایران با خانواده رسول بداقی

روز دوشنبه 23 شهریور 94، شماری از معلمان ایران با حضور در منزل معلم زندانی ، رسول بداقی ، با خانواده ایشان دیدار نمودند. در این دیدار ابتدا خانم علیزاده همسر معلم زندانی آخرین وضعیت رسول را تشریح نمودند. در این دیدار که در آستانه شروع سال تحصیلی و به منظور حمایت و اعلام همبستگی با خانواده معلمان دربند انجام گرفت. خانم علیزاده ضمن تشکر از پیگیری و حمایت معلمان گفتند که رسول بخاطر پرونده جدید هفته گذشته در دادگاه حاضر شده است و به اتفاق وکیل از خود دفاع کرده است و ما امیدواریم تا پیش از شروع سال تحصیلی با توجه به اتمام زمان حکم در 13 مرداد، آقای بداقی از زندان آزاد شود. خانم بداقی همچنین با تاکید بر بی اساس بودن پرونده جدید با توجه به فعالیت های صنفی رسول در گذشته بر این نکته تاکید کردند که آقای بداقی دغدغه اش مسئله صنفی معلمان و مسایل آموزشی بود ه و هست من به عنوان مادر دو دانش آموز امروز وقتی به مدرسه دخترانم می روم با مشکلات و مسایلی روبرو می گردم که دغدغه رسول نیز بوده است و همین مسئله باعث شده است که من و دخترانم این سال های سخت را با امید به بهتر شدن شرایط تحمل نماییم در اصل ما از آقای بداقی و اهداف انسانی و صنفی اش برای بهتر شدن اوضاع و تحمل این سال ها انرژی می گیریم و الان هم به آزادی وی امیدوار هستیم چرا که ادامه بازداشت وی توجیهی ندارد. ما در دیدار با وزیر هم بر این نکته تاکید کرده ایم.
معلمان حاضر نیز با تاکید بر حقوق قانونی و انسانی رسول بداقی و خانواده وی ضمن اظهار همبستگی و حمایت از معلمان زندانی ، نسبت به ادامه بازداشت همکار خود اظهار نگرانی کردند و از صبر و استقامت همسران و فرزندان معلمان دربند تقدیر نمودند و تاکید کردند از انجایی که این فعالان بخاطر بهبود وضعیت معلمان و آموزش در زندان هستند وظیفه خود و سایر معلمان می دانند که به هر نحو ممکن پیگیر آزادی معلمان باشند.
در این دیدار شکیبا و ستایش دختران دوقلوی رسول بداقی، که در هنگام دستگیری رسول دو ساله بودند و امسال در پایه سوم ابتدایی ثبت نام کرده اند، نقاشی های زیبای خود را که برای نشان دادن به پدر خود طراحی کرده اند را به مهمانان نشان دادند و از سوی حاضران مورد تشویق قرار گرفتند.
لازم به ذکر است رسول بداقی در 10 شهریور 88 بازداشت شد و 13 مرداد روزی بود که رسول با اتمام دوران محکومیت 6 ساله باید آزاد می شد اما تاکنون در بند دو الف به صورت بازداشت موقت نگهداری می گردد. بجز رسول بداقی هم اکنون مهدی بهلولی، محمدرضا نیک نژاد و محمود بهشتی ، سه معلم بازداشتی در شهریور ماه در این بند امنیتی در بازداشت موقت به سر می برند.همچنین اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان در زندان اوین در انتظار تشکیل دادگاه و علی اکبر باغانی نایب رییس کانون صنفی معلمان در زندان رجایی شهر در حال طی کردن دوران محکومیت خود می باشند
معلمان ایران و فعالان صنفی امیدوارند پیش از بازگشایی مدارس معلمان زندانی آزاد گردند.
کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)