سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارش دیدار جمعی از معلمان با خانواده محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)
گزارش دیدار جمعی از معلمان با خانواده محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)

گزارش دیدار جمعی از معلمان با خانواده محمود بهشتی سخنگوی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران)

 

روز گذشته شماری از معلمان ایران با خانواده محمود بهشتی ، معلم زندانی، دیدار کردند. معلمان شرکت کننده در این دیدار بر این نکته تاکید کردند که معلمان دربند بخاطر مسایل صنفی و مشکلات آموزشی در زندان هستند و با حضور خود در این مراسم از آقای بهشتی و سایر معلمان زندانی حمایت می کنند.
در این دیدار آدینه بیگی معلمان را نسبت به آخرین وضعیت آقای بهشتی مطلع نمودند. همسر محمود بهشتی ضمن تشریح نحوه دستگیری و آخرین وضعیت همسرش بصورت مختصر در مورد روند پیگیری پرونده و دیدار با مسئولین برای همکاران توضیح دادند.
معلمان حاضر در این مراسم نیز با خواندن شعر و بیان خاطره با خانواده محمود بهشتی اعلام همبستگی کردند
محمود بهشتی یکی از اعضای پیشکسوت کانون صنفی معلمان تهران است که در هنگام دستگیری سمت سخنگویی کانون را بر عهده داشت. سخنگوی کانون روز یکشنبه 15 شهریور توسط نیروهای امنیتی بخاطر فعالیت های صنفی در منزلش بازداشت شد و به بند دو الف منتقل گردید در تماس وی از زندان اتهام منتسب به خود را در ارتباط با فعالیت های صنفی عنوان نمودند.
پیش از محمود بهشتی، محمدرضا نیک نژاد از اعضای هیئت مدیره کانون تهران و مهدی بهلولی، کنشگر مستقل در روز 9 شهریور بازداشت شده بودند این دو از چهره های مطبوعاتی و رسانه ای معلمان هستند که در زمینه معضلات و مسائل آموزشی یادداشت های فراوانی منتشر نموده اند.

کمیته اطلاع رسانی کانون صنفی معلمان ایران ( تهران )

2 نظر

  1. آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند

  2. بازداشت و دستگیری فعالان صنفی و نمایندگان صنفی معلمان ، در حالیکه به روزهای آخر شهریور ماه و بازگشایی مدارس در اول مهر نزدیک می شویم می تواند حاوی این پیام باشد که معلمان در سال تحصیلی آتی و به ویژه در ایام مانده به انتخابات اسفند ، از برگزاری هر نوع تحصن و تجمع اعتراضی خودداری نمایند . . لیکن باید توجه داشت اعتراض و تجمع صنفی حق مسلم تمام اقشار جامعه است و قطعاً چنین اقدامات کوری آنهم در مقابل قشر آگاه معلم ، راه به جایی نخواهد برد . . جامعه ی فرهنگی آگاه تر و منطقی تر از همیشه بر پیگیری قانونی و اصولی مطالبات به حق خویش و رفع تبعیض و بی عدالتی پافشاری نموده و در این راه به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد . . شروع دوباره ی مدارس این ادعا را به اثبات خواهد رسانید . . . حمایت و پشتیبانی از همکاران دربند و خانواده های معززشان به هر نحو ممکن ، رسالت پیش روی تمام همکاران فرهنگی می باشد . . .