سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / “یک‌ سوم” دانش آموزان در مدارس غیرایمن درس می‌خوانند
“یک‌ سوم” دانش آموزان در مدارس غیرایمن درس می‌خوانند

“یک‌ سوم” دانش آموزان در مدارس غیرایمن درس می‌خوانند

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در سایت‌های مسکن مهر با کمبود مدرسه مواجهیم گفت: در این زمینه به حمایت خیرین نیازمندیم.


به گزارش خبرگزاری مهر، مرتضی رئیسی در همایش تکریم خیرین مدرسه‌ساز در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،‌ با اشاره به خدمات خیرین مدرسه‌ساز در سال‌های اخیر گفت: امروز 2.5 میلیون دانش‌آموز در مدارسی مشغول به تحصیل هستند که توسط خیرین ساخته شده است.

وی افزود: افزایش تعداد پروژه‌های مردمی و ایجاد فضای جدید در قوانین برای واگذاری پروژه‌های نیمه‌تمام به خیرین نیز، در راستای سیاست افزایش مشارکت‌های مردمی بوده است.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، با بیان اینکه 97 هزار کلاس درس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت مردمی و مشارکتی ساخته شده است، اظهار داشت: 22 درصد از مجموع 5400 پروژه نیمه‌تمام آموزشی، از منابع غیردولتی تأمین اعتبار شده که سهم خیرین برای تکمیل این پروژه‌ها بسیار بالاست.

رئیسی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 10 درصد دانش‌آموزان در مدارس دو نوبته مشغول به تحصیل هستند، اظهار داشت: متأسفانه در سایت‌های مسکن مهر با کمبود مدرسه مواجهیم که در این زمینه به حمایت خیرین نیازمندیم؛ همچنین “یک سوم” دانش‌آموزان در حال حاضر در فضاهای آموزشی نا ایمن مشغول به تحصیل هستند.

وی تأکید کرد: بهترین شیوه برای گسترش فعالیت‌های خیرین در کشور، تبلیغ کار خیر توسط خود خیرین است؛ خیرین می‌تواند خیرساز نیز باشند.