سرخط خبرها
خانه / معلمان / یک گزارش: تجمع و تحصن معلمان نواحی مختلف ممسنی استان فارس (هفدهم اردیبهشت)
یک گزارش: تجمع و تحصن معلمان نواحی مختلف ممسنی استان فارس (هفدهم اردیبهشت)

یک گزارش: تجمع و تحصن معلمان نواحی مختلف ممسنی استان فارس (هفدهم اردیبهشت)

احمد کشاورزی، ممسنی فارس

تجمع گسترده ای از معلمان نواحی مختلف ممسنی فارس در جلوی آموزش و پرورش نورآباد ممسنی امروز(هفدهم اردیبهشت) برگزار گردید این تجمع از ساعت 9 صبح شروع و تا ساعت 12 ادامه داشت شعارهائی در این تجمع داده شد. عبارت بودند از:

معیشت و منزلت حق مسلم ماست

معلم بیدار است از تبعیض بیزار است

بجای پس انداز – زندگی قسطی گشته

معلم زندانی آزاد باید گردد

بداقی- باقری- هاشمی آزاد باید گردند

در این تجمع که تا ساعت 12 ادامه داشت چند نفر از معلمان صحبت کردند از جمله آقای گودرز شفیعیان که از اعضای کانون صنفی معلمان و نیز کانون فرهنگیان فارس بود. ایشان باز از مسئله معیشت ومنزلت که از اساسی ترین مطالبات معلمان می باشد صحبت کرد،وی باز بر رفع تبعیض حقوقی بین حقوق بگیران تأکید کرد. همچنین وی به فیلتر شدن سایتهای حقوق «معلم و کارگر» و «کانون صنفی معلمان» اعتراض کرد که مورد تأئید معلمان قرار گرفت. همچنین بر حمایت از حقوق بازنشستگان و پایین بودن حقوق آنها اشاره کرد و از اینکه بازنشسته را به مشابه کسی که از رده خارج گشته و ظرف یکبار مصرف و .. پنداشته نگردد و خواستار استفاده از علم و تجربه پیشکسوتان گردید… همچنین به خصوصی سازی و به خصوص خصوصی سازی در آموزش و پرورش اشاره کرد. در آخر ایشان خواهان ایجاد فضایی مطبوع- علمی- پژوهشی و انسانی و فاصله گرفتن از فضای ایدئولوژیک در آموزش و پرورش گردید. در پایان همه معلمان بر خواسته های ذکر شده متفق القول بودند و در ساعت 12 تجمع پایان یافت.

2015-05-07 06.11.44

2015-05-07 06.09.41

2015-05-07 06.09.19

 

 

4 نظر

  1. 30درصد افزایش حقوق کارمند بانک یا نفت برابری می کند با کل دریافتی یک معلم در ضمن اگه تعطیلی معلمها را بهانه می کنند سخت در اشتباهند مثلا مقایسه کنید با نمایندگان مجلس سالی 1ماه هم کار نمی کنند آنوقت برو در آمدشان را نگاه کن یا کارمندان بانک یا شهرداری و و و… مگه در سال بیشتر از 2ماه کار مفید انجام می دهند ؟؟؟؟؟؟ الان کمتر از3میلیون دریافتی یعنی روی خط فقر نه بالای آن من با 29سال سابقه خدمت یک میلیون ششصد دریافتی دارم وهنوز هم مستاجرم وحقوقم نیز پیشاپیش خرج شده است 2تا بچه دارم وکل در یافتی ام را از ترس م واز خجالتم همیشه وهر ماه به همسرم می دهم تا ایشان خرج کند دولت باید از هزینه های بی مورد کم کند وبه بودجه آموزش وپرورش اضافه کند چرا در زمان پهلوی بوجه هرگز کم نمی شد ؟؟؟؟