سرخط خبرها
خانه / معلمان / نامه کانون صنفی معلمان خوزستان به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی
نامه کانون صنفی معلمان خوزستان به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی

نامه کانون صنفی معلمان خوزستان به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی

باسمه تعالی
کمسیون محترم حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی:
سلام علیکم
آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه کشور است.

یقینا در جریان وضع نابسامان معیشتی معلمان هستید که بدلیل ناتوانی در داشتن یک زندگی آبرومندانه و ناکافی بودن حقوق های دریافتی، دغدغه معلمان معیشت است نه آموزش چرا که خط فقر اعلام شده از سوی مراجع ذیصلاح دو برابر حقوق دریافتی هر معلم است و تا وقتی که معلم دغدغه نان داشته باشد کیفیت آموزشی و خلاقیت و ابداع و نشاط در محیط های آموزشی صورت نمیپذیرد.در همین راستا معلمان سراسر کشور بصورت خودجوش در اعتراض به وضعیت بحرانی معیشت خود تجمعات مسالمت آمیز سکوت در مقابل ادارات کل برگزار کرده اند که بدون تنش و هرگونه حاشیه و هنجارشکنی بوده و این میتوانست بعنوان شروع یک حرکت صحیح در راستای آزادی بیان و حق اعتراض مسالمت آمیز در چارچوب قانون باشد که در واقع سوپاپ اطمینانی برای نظام هست نه زنگ خطر.
متاسفانه علیرغم تایید مسئولین و نمایندگان مجلس از تبعیض در پرداختها و مزایا بین معلمان و دیگر کارمندان دولت، در کمال ناباوری روند دستگیری ، بازداشت و صدور احکام سنگین برای فعالان صنفی تشکل های رسمی فرهنگیان را تنها پاسخ مناسب دانستند که جامعه معلمان را دچار شوک کرد.
آیا معلمانی که 38سال در مناسبتهای مهم کشوری و انقلابی مانند 13آبان و 22بهمن و روز قدس و انتخابات متعدد یار و همراه نظام بوده اند اکنون دشمن انقلاب هستند و با ناسزا گفتن و ضرب و شتم آنان در جلوی خانه “”ملت”” حقشان را بدهند؟
در کجای سیره عملی معصومین و حکومت عدل علوی اعتراض به تبعیض معیشتی اینگونه سرکوب شده است؟
چرا با وجود نص صریح قانون اساسی در خصوص تشکل های صنفی با فعالان این عرصه برخورد امنیتی میشود و معلمان را نسبت به حاکمیت بدبین و زاویه دار میکنند؟
با بگیر و ببند و اتهام زنی و برخوردهای پلیسی با معلم باید منتظر تربیت نسلی مستبد و خودکامه و زورگو و بدور از هرگونه نقد و احترام به دیگر تفکرات و اندیشه ها باشیم.
در همین زمینه آقای اسماعیل عبدی منتخب معلمان استان تهران و دبیر کانون صنفی آن با صدور حکم شش سال زندان از کلاس درس به زندان فرستاده شد بی تردید این اتفاق در رویکرد نگاه معلمان به حاکمیت و دستگاه قضا تاثیر منفی خواهد گذاشت و تاکنون نیز جامعه فرهنگیان را دچار التهاب و ناامنی شغلی قرار داده است لذا از منتخبان و وکلای خود در خانه ملت دست یاری و کمک می طلبیم و از آنها می خواهیم ضمن پایان دادن به این نوع برخوردها،مقدمات آزادی و بازگشت ایشان به آغوش خانواده و کلاسهای درس را فراهم نمایند.

کانون صنفی معلمان استان خوزستان
۱۳۹۵/۸/۲۸
رونوشت:
– کمسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی
– وزارت آموزش وپرورش
– وزیر دادگستری
– ستاد حقوق بشر قوه قضائیه
-دفتر مقام معظم رهبری
– نمایندگان مجلس
» مجمع نمایندگان خوزستان
» پزشکیان نماینده تبریز
» مطهری نماینده تهران
» صادقی نماینده تهران