سرخط خبرها
خانه / معلمان / سازمان آموزش بین الملل: عبدی را آزاد کنید

سازمان آموزش بین الملل: عبدی را آزاد کنید

سازمان آموزش بین الملل یک بار دیگر فراخوان همبستگی جهانی را با فعال صنفی معلمان تکرار می کند و از مقامات دولتی مصرانه  می خواهد  بی درنگ اسماعیل عبدی را آزاد کنند. بخشی از متن فراخوان سازمان آموزش بین الملل از قرار زیر است:

آموزش بین الملل (EI) نگرانی خود را در مورد سلامت اسماعیل عبدی زندانی یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران ابراز می دارد. در حال حاضر  (در شانزدهمین روز از اعتصاب غذا) عبدی  16 کیلوگرم از وزن خود را از دست داده، و جانش در معرض خطر جدی است. عبدی که در شمال غرب تهران و در اوین زندانی شده است در 7 اکتبر در شعبه 36 دادگاه تجدید نظر تهران به شش سال زندان محکوم شده است.
عبدی که در 30 آوریل (10 اردیبهشت ماه) اعتصاب غذای خود را آغاز کرده است بر علیه رفتار ناعادلانه علیه فعالین مدنی در ایران و « عدم استقلال قوه قضاییه و صدور احکام برای فعالان معلمان و فعالان مدنی به دلیل فعالیت مدنی» دست به اعتراض زده است. عبدی بیانیه ای را در22 آوریل انتشار داد و در آن دولت را به دلیل ادامه سرکوب معلمان تقبیح کرد:
« اینک در فضای پسابرجام که فریاد قانون‌مندی، مردمسالاری، حقوق‌بشر و آزادی‌های مدنی دولتمردان، گوش فلک را کر کرده است، بدون توجه به مقاوله ‌نامه‌های بین‌المللی حقوق مدنی-سیاسی ICCPR و اقتصادی-اجتماعی-فرهنگی ICESCR و قوانین سازمانهای جهانی ILO و EI که جمهوری اسلامی ایران متعهد به رعایت آنهاست؛ شاهد بازداشت اعضای هیأت مدیره کانون‌های صنفی معلمان و تشکل‌های مستقل کارگری و تشکیل دادگاه‌های چند دقیقه‌ای هستیم که همه‌ی افراد با اتهامهای مشخص و یکسانی مثل: «اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، فعالیت تبلیغی علیه نظام و…» محاکمه و روانه زندان می‌ شوند.»

آموزش بین الملل قویا، زندانی شدن عبدی توسط مقامات دولتی، به دلیل فعالیت های صنفی و مطالبه آموزش رایگان و در دسترس بودن آموزش عمومی برای همه، را محکوم می کند. EI معتقد است که  ایران به جای توجه به خواسته معلمان، برای اتحادیه های مستقل، دستمزد زیرخط فقر، بهداشت و درمان عمومی مناسب و معقول، طرح بازنشستگی مناسب و معقول، آموزش رایگان، کلاس درس امن برای دانش آموزان، و توقف خصوصی سازی آموزش و پرورش، فشار بر فعالان معلمان را ادامه داده است.
لینک آموزش بین الملل

 

 

یک نظر

 1. سلام بر معلم گرامی اسماعیل عبدی
  من یکبار دیگر برای شما آرزوی سلامتی دارم و خواسته ی همیشگی خود را باز تکرار می کنم: اسماعیل عبدی معلم دلسوز میهن را فورن آزاد کنید! این ها روشن چراغ های کشورند در تیرگی ها. جای معلم در زندان نیست؛ زندان جای رشوه خواران و غارتگران و مفسدان است.

  و اما نکته ای در باب این سازمان های به اصطلاح بین المللی طرفدار آزادی؛ این ها اغلب اختیاراتی در سر زمین های خود ندارند؛ و دستور بگیرانی بیش نیستند؛ اهل تهمت نیستم، در آفریقا نیز نمی زیم، در کشور آلمان دارم روز ها را بخاطر بیدادی که بر من آوار کرده اند، تلف می کنم؛ پس آماده ام در جلسه ای عمومی و حقوقی حرف های خود را به اثبات برسانم. این ها دوست دارند از فرزندان شریف و دلیر ایران برای پیشبرد بعضی کار های خود سود بجویند؛ بودجه بگیرند، گزارش کار سالانه بنویسند و …
  اینها حتی برای انداختن تفرقه ما را به رخ هم می کشند؛ مثلن وقتی در این کشور به بانوی گرامی نرگس محمدی جائزه می دهند، همزمان دارند به من می گویند: «ببین ما اینیم، بزرگترین بلاهای تاریخ زندگی ات را بر سرت آورده ایم، و به یک هوطن بندی تو جائزه می دهیم!»
  برای اینکه بیشتر با محتوای این سخن آشنا گردید، لطفن به پست های وبلاگ های من، بخصوص دو پست اخیز «وشتن واژه ها» رجوع نمایید.
  جای معلم در زندان نیست؛ اسماعیل عبدی معلم دلسوز میهن را فورن آزاد سازید!