سرخط خبرها
خانه / معلمان / فدراسیون معلمان کانادا :اسماعیل عبدی را آزاد کنید
فدراسیون معلمان کانادا :اسماعیل عبدی را آزاد کنید

فدراسیون معلمان کانادا :اسماعیل عبدی را آزاد کنید

 

به دنبال فراخوان آموزش بین الملل دیبران سازمان های استانی و منطقه ای معلمان در سراسر کانادا (فدراسیون معلمان کانادا)، در جلسه ای در ونکوور به اتفاق آرا در فراخوانی به جاستین ترودو، نخست وزیر و کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا اعلام کردند که از مقامات ایران بخواهند که اسماعیل عبدی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران، که در اعتصاب غذا بسر می برد، را بدون قید و شرط آزاد کنند.
در این گزارش آمده است که “یکی از اعضای هیات مدیره تشکل های صنفی معلمان تهران، عبدی، به دلیل فعالیت های صنفی خود و کمپین برای آموزش رایگان برای همه، با حکم زندان مواجه شده است. وی در اکتبر سال گذشته به شش سال زندان  توسط شعبه 36 دادگاه تجدید نظرمحکوم شد.”
فدراسیون اتحادیه معلمان کانادا می نویسد که “اسماعیل عبدی در اعتراض به ادامه امنتی شدن پرونده های صفی معلمان و و عدم دریافت مرخصی خروج از زندان، از 30 آوریل 2017 در اعتصاب غذا بسر می برد.:
در همین گزارش آمده است که: “بر اساس گزارش آموزش بین الملل عبدی از شروع اعتصاب غذا تا کنون مقدار قابل توجهی وزن خود را از دست داده است و از فشار خون بالا و سرگیجه رنج می برند. گزارش ها حاکی از آن است که که عبدی در شرایط بازداشت بسیار بدی در زندان اوین نگهداری می شود و به تازگی به بند جدید زندان، جایی که او از ارتباط با خانواده محروم شده منتقل شده است. سلامت و ایمنی او در معرض خطر جدی است و امکان دارد که جانش به خطر بیافتد.”
در دنباله این گزارش آمده است که “دبیران سازمان معلمان کانادا پشتبانی همه جانبه خود را، از فراخوان آموزش بین الملل اعلام می کند.
ما از دولت کانادا می خواهیم که از مقاقات ایران بخواهند اتهامات علیه آقای عبدی را مختومه اعلام کرده و او را فوراٌ و بدون قید و شرط آزاد کنند.”
منبع:

http://www.ctf-fce.ca/en/news/Pages/default.aspx?newsid=1983997915&year=2017