سرخط خبرها
خانه / معلمان / پیگیری آخرین وضعیت پرونده آقای اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان در مصاحبه با محمد حبیبی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران
پیگیری آخرین وضعیت پرونده آقای اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان در مصاحبه با محمد حبیبی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران

پیگیری آخرین وضعیت پرونده آقای اسماعیل عبدی دبیرکل کانون صنفی معلمان در مصاحبه با محمد حبیبی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران

برای اگاهی از اخرین وضعیت پرونده اسماعیل عبدی با محمد حبیبی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران مصاحبه ای انجام داده ایم.

حقوق معلم وکارگر

– آقای حبیبی درمورد اخرین وضعیت پرونده اسماعیل عبدی اگر اطلاعاتی دارید بفرمایید؟

اقای عبدی از تاریخ  6 تیرماه  که به دادسرای اوین احضار شد تا به امروز در بازداشت موقت به سر می برد. محل نگهداری ایشان هم بند دو الف سپاه است. با توجه به تماسهای مکرری که با خانواده دراین مدت داشتند، همچنین یک بار ملاقات حضوری،امید این وجود داشت که با پایان بازجویی ها ،حداقل با قرار وثیقه یا کفالت آزاد شوند. اما متاسفانه تحولات جدید نشان می دهد با وجود قول های مکرری که  در این مدت از سوی مسئولین امنیتی به خانواده ایشان داده شده، ظاهراً قصدی برای ازادی ایشان وجود ندارد.

– چه تحول جدیدی درپرونده ایشون اتفاق افتاده ؟

اقای عبدی در تاریخ 20 مرداد بدون اطلاع وکیل و یا خانواده ایشان به دادگاه انقلاب برده شده و تفهیم اتهام شده اند. همچنین کیفرخواست برای ایشان قرائت شده و از ایشان خواسته شده که از خود دفاع کند. دادگاه ایشان درشعبه 15 و زیر نظر قاضی صلواتی انجام شده و آقای عبدی در دادگاه تقاضای ملاقات با وکیل خود را کرده است. بنابر گفته های خود آقای عبدی قاضی پرونده، وکالت آقای  پیمان عطار _ وکیل اسماعیل عبدی_ را نپذیرفته و نهایتا فقط امکان تعیین وکیل تسخیری را برای ایشان مجاز دانسته اند.با توجه به این شرایط دادگاه تا تعیین وکیل تسخیری به زمان دیگری موکول شده است.

– مشخصا چه اتهاماتی متوجه اقای عبدی شده است ؟

اتهاماتی که متوجه ایشان  شده یکی مربوط به ماده 500 یعنی فعالیت تبلیغی علیه نظام و ماده 610 یعنی تبانی برای اخلال در امنیت کشور .

-آیا تاریخ بعدی دادگاه تعیین شده است؟

با توجه به اظهارات همسر ایشان که از قول آقای عبدی نقل کرده اند احتمالا تاریخ بعدی دادگاه بیست روز دیگر است و با این شرایط همچنان در بازداشت موقت باقی خواهند ماند.

 

2 نظر

  1. تنها راه چاره یک تحصن سراسری و یکپارچه در اوایل مهرماه برای گرفتن حق پایمال شده معلمان است.

  2. دوستان عزیز تا زمانی که حکومت گران اتحاد بزرگ وهمبستگی سراسری ما را برای آزادی یارانمان نبینند وهرچه موفق شوند توطعه سکوت را برعلیه انها پیش ببرند وما را به راه محافظه کاری وترس بیاندازند . موفقیت ما برای نجات یارانمان ایستادگی وسازماندهی وافزایش یاران مبارز وگسترش روحیه مبارزه می باشد. بایداز همه یاران به میدان در امده حمایت کنیم . تا دیو ترس ویاس وجهل را شکست دهیم جبهه واحد ستم دیدگان در مقابل ستم کاران در حال شکل گرفتن است با طرد نفوذی ها ومحافظه کاران سرنوشتمان را خودمان به دست گیریم اسماعیل ورسول وبقیه چشم به راه ما هستند.