سرخط خبرها
خانه / معلمان / معرفی انجمن مجازی آموزگاران ایران
معرفی انجمن مجازی آموزگاران ایران

معرفی انجمن مجازی آموزگاران ایران

      در میان کاربران اینترنتی و حتی دارندگان تلفن های همراه اندرویدی کمتر کسی است که با شبکه اجتماعی فیسبوک آشنایی نداشته باشد. کاربران ایرانی از مهمترین اعضای این شبکه اجتماعی هستند. روند رو به رشد و تأثیرات اجتماعی این شبکه گسترده جهانی به حدی است که علیرغم مسدود بودنش در داخل کشور، بسیاری از سیاسیون و مدیران ارشد کشور را نیز به خودش جذب نموده است.

      یکی از امکانات این شبکه اجتماعی، تشکیل گروه با موضوعات مورد علاقه و در میان گذاشتن آرا و دیدگاه ها به صورت نوشتاری، تصویری یا ویدئویی است. گاهی بحث های علمی داغ بین اعضا آنقدر جذاب و خواندنی می شود که مراجعین مدت ها آن بحث ها را دنبال کرده و یا درخواست عضویت در گروه را می دهند.

      معلمان نیز گروه های متعددی را تشکیل داده و در راستای مسائل آموزشی ، پرورشی ، صنفی و… در این فضای مجازی همدیگر را ملاقات می کنند. حقوق معلم نیز گروه مربوط به خودش را دارد. اما آنچه ما را بر آن داشت تا این پست اختصاصی را بنگاریم، فعالیت یکی از معلمان خوش ذوق و جدی و پیگیر به نام “منصور موسوی” است که گروهی را به نام “انجمن مجازی آموزگاران ایران” تشکیل داده است.

      صفحه ی انجمن مجازی آموزگاران ایران در خرداد ماه سال 92 در شبکه ی اجتماعی فیسبوک ایجاد شد؛ در آن ایام برخی صفحات مشابه نیز در این محیط حضور داشتند اما با توجه به مدیریت فردی، اعمال سلایق شخصی مدیران صفحات و پراکندگی موضوعات و بعضاً مباحث غیرمرتبط با حوزه ی آموزش که در این صفحات مطرح می گردید در زمینه ی جذب فرهنگیان گرامی و اساتید حاضر در این شبکه ی اجتماعی فراگیر موفقیت چندانی کسب نکردند. انجمن مجازی آموزگاران ایران با رویه ای نو و دعوت از همکاران بدون توجه به مشی سیاسی آنان برای مشارکت در مدیریت صفحه در مدت کوتاهی توانست در جلب اعتماد فرهنگیان موفق عمل نموده و از نظر کمیت و کیفیت دیگر صفحات را پشت سر گذارد.

      هدف از ایجاد صفحه در وهله ی اول تشکیل اجتماع مجازی پرنفوذ در بین فرهنگیان، اطلاع رسانی اخبار حوزه ی آموزش و پرورش، تحلیل اخبار و آشنایی با نظرات یکدیگر و در عین حال، بالا بردن آستانه ی تحمل اعضا در این فضا بود. در همین زمینه هم اکنون این صفحه با دارا بودن بیش از 1700 عضو و سه مدیر صفحه به فعالیت خود ادامه می دهد. از خصوصیات ویژه ی این صفحه حضور فعال مطرح ترین اساتید حوزه ی آموزش و پرورش و منتقدان این حوزه است که این صفحه را به مرجع مناسبی برای اخبار و وقایع آموزش و پرورش نیز مبدل نموده است. همچنین حضور نمایندگان و مسئولان تشکل های مطرح معلمان در این گروه باعث تلاقی اندیشه ها، تضارب آرا و ایجاد مباحث گسترده ای در مسائل بحث انگیز و حساس شده است. 

      حقوق معلم ضمن تقدیر از این همکار ارجمند، معلمان عزیز را دعوت می نماید تا در این گروه نیز عضو شده و نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را پیرامون مسائل آموزش و پرورش به بحث و تبادل نظر بگذارند. بدیهی است این تبادل افکار نتایجی را در پی دارد و راهکارهایی را برای حل مشکلات معرفی می کند که موجب پیشرفت آموزش و پرورش کشور و تعالی معلمان ایران زمین گردد.

برای این همکار عزیزمان، منصور موسوی، آرزوی شادکامی و بهروزی داریم.

 

4 نظر

  1. سلام لطفن منو برای عضویت در گروه تلگرامی انجمن راهنمایی کنید

  2. ممنونم از سایت خوبتون