سرخط خبرها
خانه / کارگران / ادامه اعتراضات کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل
ادامه اعتراضات کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل

ادامه اعتراضات کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل نسبت به بیکارشدن و عدم پرداخت 24ماه حقوق ومطالبتشان 

ایجاد فضای امنیتی ،برخورد با کارگران معترض وتحت فشار اقتصادی قرار دادنشان

مسئولین به جای پاسخگویی به خواسته های کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل مبنی بربازگشت به کار وپرداخت 24ماه حقوق و مطالباتشان، برخوردامنیتی با کارگران معترض می کنند وکارگران معترض را تحت فشاراقتصادی قرار می دهند ازجمله برخی از کارگران به دلیل اعتراض از دریافت حقوق منع شده اند.

کارگر کارخانه ذوب آهن اردبیل: ما مشکل خود را بارها به مدیران و مسئولان مختلف اعلام کردیم و متاسفانه این بی توجهی در حالی است که حتی با معترضین برخورد می شود.

بنا به گزارشات منتشره به تاریخ5شهریور*،عصر پنج شنبه در نشست مشترک کارگری و کارفرمایی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بار دیگر مطالبات کارگران کارخانه ذوب آهن مطرح شد.

در این جلسه نماینده کارگران این کارخانه با بیان اینکه کارگران به مدت ۲۴ماه است  دستمزد دریافت نکرده اند، اضافه کرد: علاوه بر این کارفرما حق عیدی سال های۹۲و  ۹۳کارگران را نیز بدهکار است.

وی با اشاره به تجمع های متعدد کارگران درمقابل استانداری اردبیل اضافه کرد: دستگاه قضایی به دلیل اینکه پرونده حقوقی است به جای کارفرما شرکت را محکوم اعلام کرده و در نهایت اموال شرکت توقیف شده و مشکلی از کارگران رفع نشده است.

وی افزود: ما مشکل خود را بارها به مدیران و مسئولان مختلف اعلام کردیم و متاسفانه این بی توجهی در حالی است که حتی با معترضین برخورد می شود.

وی افزود: ۳۰۰ کارگر این کارخانه بیکار شده اند و در وضعیت نامناسبی از نظر مالی گذران دارند.

بنا به همین گزارشات،مسئولین به جای پاسخگویی به خواسته های کارگران مبنی بربازگشت بکار وپرداخت مطالباتشان، برخوردامنیتی با کارگران معترض می کنند وکارگران معترض را تحت فشاراقتصادی قرار می دهند ازجمله برخی از کارگران به دلیل اعتراض از دریافت حقوق منع شده اند.

*بخش هایی از گزارشات فارس ومهر تاریخ5شهریور