سرخط خبرها
خانه / معلمان / پیام تسلیت شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور به مناسبت شهادت آتش نشانان تهران
پیام تسلیت شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور به مناسبت شهادت آتش نشانان تهران

پیام تسلیت شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان سراسر کشور به مناسبت شهادت آتش نشانان تهران

آتش نشانی شغل نیست، عشق است

شعله ای زبانه کشید و آتشی در دلها نشاند.
خبر دردناک شهادت آتش نشان هایی که رفتند تا با خون خود آتشی را خاموش کنند که دیگرانش به شرار جهل و بی مسئولیتی در حیطه اجتماعی و مدیریتی افروخته بودند. ایران را به سوگ نشاند.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان کشور، شهادت عاشقانه قهرمانان امداد و نجات تهران را به خانواده ی این عزیزان و جامعه آتش نشانان کشور و خیل عظیم زحمت کشان ایران، تسلیت عرض مینماید.

یکم بهمن ماه هزار سیصد نود وپنج

یک نظر

 1. ضمن تسلیت به عزیزان فاجعه دیده، دو دیدگاه از نمایندگان مردم در مجلس را اینجا می گذارم. و پیشاپیش پرسشی از جناب صدیف بدری دارم: آیا چون خراب کردن این ساختمان های فرسوده و خطرناک می تواند تبعات اجتماعی داشته باشد، پس باید با جان انسان ها بازی کرد!؟ من از فراز «تبعات اجتماعی دارد» که شما بکار برده اید این برداشت را می کنم که گرچه کسانی در اینگونه موارد جانشان را از دست می دهند، ولی یادمان باشد که میلیارد ها سود در بخش اقتصادی نیز دازد؛ و اگر تعطیل شود ضرر می زند! به نظر من آن بیان به هیچ رو قابل پذیرش نمی باشد، زیرا ارزش هیچ چیزی از جان انسان ها بالاتر نیست.

  و این هم نظرات سه نماینده ی مجلس:

  «پروانه مافی،نماینده تهران در مجلس، گفت که «ساکنان ساختمان پلاسکو بارها گزارش داده بودند که این ساختمان درحال ریزش است اما شهرداری به این هشدارها توجهی نکرده و باید نسبت به وقوع چنین حادثه‌ای پاسخگو باشد.»

  به گزارش وب سایت خانه ی ملت، وابسته به مجلس، خانم مافی تاکید کرد که «ساختمان پلاسکو با بیش از ۵۵ سال عمر باید تخلیه و تخریب می شد و وقوع چنین حادثه‌ای قابل پیش بینی بود.»

  فاطمه ذوالقدر،نماینده تهران،نیز در مصاحبه با ایسنا خواستار برخورد با متخلفین احتمالی این حادثه شده است.

  درهمین حال صدیف بدری،سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، اعلام کرد که «مجتمع‌های شبیه به ساختمان پلاسکو در تهران و استان‌های دیگر بسیار است و مجتمع‌های تجاری فراوانی ایمنی لازم را ندارند.»

  وی درعین حال گفت که «تعطیلی مراکز تجاری فرسوده تبعات اجتماعی دارد، و قوانین موجود درباره اختیارات شهرداری برای تخلیه این مجتمع‌ها نیز غیرشفاف است.»