سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / نامه جمعی از اولیای دانش آموزان دبیرستان بحرالعلوم فارسان به وزیر آموزش و پرورش
نامه جمعی از اولیای دانش آموزان دبیرستان بحرالعلوم فارسان به وزیر آموزش و پرورش

نامه جمعی از اولیای دانش آموزان دبیرستان بحرالعلوم فارسان به وزیر آموزش و پرورش

      نامه ی زیر با امضای تعدادی از اولیای دانش آموزان دبیرستان دوره ی اول نمونه بحرالعلوم شهر فارسان در استان چهارمحال و بختیاری به حقوق معلم و کارگر واصل گردیده است. حقوق معلم و کارگر صرف نظر از صحت و سقم موارد ذکر شده در نامه، به منظور پیگیری مسئولین آموزش و پرورش اقدام به انتشار آن نموده است. 

جناب آقای دکتر فانی

وزیر محترم آموزش و پرورش

با اهدای سلام و ادای احترام

     همان گونه که خود می‌دانید، مدرسه به عنوان جامعه‌ای کوچک، نقش بسیار مهمی در پیشرفت تحصیلی و کسب مهارت‌های زندگی دانش‌آموزان ایفا می‌کند و از آن‌جا که قرار است در مدرسه، علم و فرهنگ و تمدن تولید شود؛ این مهم به دست نخواهد آمد مگر این‌که به صورتی اصولی، برنامه‌ریزی شده و با یک مدیریت صحیح و تلاش هم‌عرض مدیر و معلم باشد. گاهی اوقات عدم آشنایی و عدم آگاهی مدیران با اصول مدیریت باعث از دست رفتن هزینه‌های مالی، زمان و انگیزه در مدرسه بین دانش‌آموزان و معلمان می‌شود، کارکنان آموزشگاه اگر انگیزه نداشته باشند، کم‌کار و غیرفعال خواهند شد. پس مدیر باید برای ایجاد انگیزه در مدرس بکوشد .

      پس شایسته است که نیروهای خوش‌فکر،کارآمد و زبده برای مدیریت مدارس به ویژه مدارس خاص در نظر گرفته شود تا آینده‌ای روشن را برای نسل‌های آینده رقم بزنند.

     مدیر باید بتواند اطلاعاتی هر چند محدود در خصوص دانش‌آموزی که دروغگویی و خیال‌پردازی می‌کند داشته باشد و در صورت امکان تلاش خود را در رفع مشکلات او به کار گیرد؛ ولی وقتی خود او عاری از صفاتی از این دست نیست، چگونه می ‌تواند دانش‌آموزان را هدایت و رهبری کند؟

     یک مدیر بدون داشتن برنامه‌ی هدفمند راه به جایی نخواهد برد؛ ولی هنگامی که او حتّی در برنامه‌ریزی کلاسی ضعف داشته و تا پایان مهرماه توانایی برنامه‌ریزی درست کلاسی نداشته و به عنوان مثال برای یک کلاس فقط یک ساعت درس ریاضیات در نظر بگیرد و تا مدّت‌ها آن هم پس از اعتراض دیگران متوجه این نقص نشود و یا دانش‌آموزان یک کلاس در بازدید گروه‌های آموزشی استان در آذرماه به دلیل نداشتن دبیر کاروفناوری به آنان اعتراض می‌کنند، چگونه می‌تواند سخن از کیفیت‌بخشی آموزشی به میان آورد؟

     همه‌ی صاحب‌نظران تعلیم و تربیت اذعان دارند که محيط يادگيري مناسب از مهم‌ترين پايه‌هاي كيفيت‌بخشي محسوب مي‌شود و در گروي فضاي فيزيكي، رواني و اجتماعي مطلوب در مدرسه، توأم با مناسبات انساني مي‌باشد، يعني هرگاه فضاي مدرسه(باز، خلاق و انساني) باشد، يادگيري مداوم، لذت‌بخش و عميق خواهد بود ولی وقتی مدیر مدرسه به دلیل عدم پرداخت شهریه از ورود تعداد زیادی از دانش‌آموزان به جلسه‌ی امتحان نوبت اوّل جلوگیری کرده و  به مدت نیم ساعت آنان را با استرس و فشار روانی زیاد پشت در سالن امتحان، مجبور به التماس و خواهش می‌کند، چگونه انتظار دارد دانش‌آموزانش دچار افت تحصیلی و مشکلات روحی و روانی نشوند؟

     ما جمعی از اولیای دانش‌آموزان دبیرستان دوره‌اوّل نمونه‌ی بحرالعلوم فارسان در استان چهارمحال‌وبختیاری نسبت به مدیریت ضعیف این آموزشگاه اعتراض داشته و تقاضا داریم نسبت به  بررسی وضعیت اسف‌بار این آموزشگاه  که با ضعف مدیریت دچار افت تحصیلی دانش‌‌آموزان و بی‌انگیزه شدن معلمان شده است، دستور فرموده و از این روند نامطلوب جلوگیری کنید. لازم به ذکر است که مسئولین آموزش‌وپرورش شهرستان و استان نیز علی‌رغم آگاهی و دریافت گزارشات اعتراضی در این خصوص با چشم‌پوشی یا عدم توانایی در تغییر مدیریت این آموزشگاه به این وضعیت دامن می‌زنند.

جمعی از اولیای دانش آموزان دبیرستان نمونه‌ی بحرالعلوم فارسان در استان چهارمحال‌وبختیاری

 

10 نظر

 1. من یکی از دانش اموزان سابق این مدرسه هستم که متاسفانه با مدیریت نادرست جناب اقای صالحی ضربات زیادی متوجه خود و دوستانم شد.مهم ترین مشکل جناب اقای مدیر(از نظر من و دوستانم) این است که مسايل حاشیه ای را بر مسایل مهم درس ترجیح میدهند و همین امر باعث افت تحصیلی دانش اموزان شده است.به نظر بنده که حال در مدرسه ترابی مقدم جونقان تحصیل میکنم مدرسه راهنمایی بقیة الله از مدرسه نمونه ترابی مقدم بسیار بسیار برای ادامه تحصیل مناسبتر است.

 2. جانا سخن از زبان ما می گویی
  ***
  گر چه این نامه میتوانست بهتر از این نوشته شود ولی باز هم جای امیدواری است که بالاخره گروهی به فکر تغییر افتادند و فهمیدند اشکال کار از کجاست.
  مشکل مردم ما این است که بعضی ها را خیلی مهم میدانند و فکر میکنند که قدرتشان آنقدر زیاد است که کسی حتی توانایی تو گفتن به آنها را ندارد ولی اینها همه اش طبل توخالی است.
  آن فردی که به نام «دبیر فارسان» در نظر خود گفته است که «فلان شخص از وزیر هم قویتره» از این دست از افراد است. مگر اینها چه کسانی هستند؟ افرادی هستند که با چهارتا زیرآب زنی و خود را به یک حزب و گروه چسباندن توانسته اند به پست و مقام برسند. اگر همه مردم پیگیر اجرای قانون واقعی باشن مطمئن باشید که این گونه افراد حتی به درد نگهبانی دم در هم نمی خورند چه برسد به مدیریت!!!!!

  • دوست عزیز شاید من نظرم رو بد بیان کردم منظوز من این نبود که این مدیر خیلی قویه(حالابه هر جهت).منظورم این بود که متاسفانه وزیر ما در جایگاه بسیار ضعیفی قرار داره .که البته این رو باید از نمایندگان محترم سوال کرد که چرا به نجفی رای نمی دن وبه این فانی رای می دن .که آموزش وپرورش رو واقعاًفانی کرده.

 3. با صحبتهایی که فرزندم از این مدرسه میکند و بی برنامگی هایی که میبینم پشیمان شده ام که نام او را در این مدرسه ثبت کرده ام. من فکر میکردم این مدرسه نمونه است ولی متاسفانه با این مدیریت ضعیف از مدارس عادی هم سطح پایینتری دارد. بنده فقط برای این که توی روحیه فرزندم نخورد او را به مدارس عادی نمیبرم ولی از مسولین میخواهم هرچه زودتر به وضعیت این مدرسه که در حال نابودی است رسیدگی کنند.

 4. سلام
  بازم سلام
  دوستان وهمکاران گرامی اینجا که ما نمی خواهیم بحث سیاسی کنیم تازه کسی هم که شمارا نمی شناسه .ایمیلتون هم که فاش نمی شه قصد توهین هم که ندارید.اگه واقعاًدلتون می سوزه برااین مدرسه ای که باید گل سر سبد مدارس شهرستان باشه ونیست وعلت رادر کادر اداری یا هرچیز دیگه ای می بینید واقعا بدون قرض بیاید ومنصفانه نظرتون رو بدید.اگه هم می ترسید ویا از نظر شما شرایط مدرسه خیلی هم ایده آله دوباره نظرتون رو بدید اینکه یه بنده خدا را جلو بندازید وخودتون وایسید عقب ببینید چه اتفاقی داره می افته که انصاف نیست.

 5. با تبریک این کار خلاقانه
  من پیشنهاد میکنم اگر مسولان اقدامی نکردند و از حمایت کوته فکران متحجر برخوردار شد سال تحصیلی آینده زمان ثبت نام هماهنگ شود تا حتی یک نفر هم وارد مدرسه نشود تا شاید این ترس ساختگی فرو بریزد
  باز هم تبریک میگویم
  ایشان و امثالهم حتی برای مدیریت باغ وحش خوب نیستند چه رسد به مدرسه و انسانها

  • زهی خیال باطل شما فکر میکنید با این هوچی گریها و ترور شخصیت ها و خودت نامه بنویسی و خودت برا خودت نظر بذاری خیلی مردیه شما فکر میکنید با دست خالی میشه مدرسه اداره کرد البته بایدهمه با هم کمک کنند تا از این بحران( که همون کسانی که شما دست ودل بریده انهایید و برا ما درست کردند) بگذریم .

   • دوست عزیز
    نامه ای که در سایت “حقوق معلم و کارگر” درج گردیده است با امضا و مشخصات تعداد 10 نفر از اولیای دانش آموزان دریافت شده است. شورای نویسندگان سایت پیش از درج نامه در سایت برای اطمینان از صحت امضاءها با تعدادی از آنان تماس گرفتند. در ضمن گذاشتن نظر از سوی گردانندگان سایت خلاف اخلاق رسانه ای است. مطمئن باشید که نظرات مختلفی که با یک IP و نام های مختلف درج می شوند نیز تأیید نمی شوند.
    به عنوان مثال مشخصات IP شما به شرح زیر می باشد:
    IP Location Iran, Islamic Republic Of Iran, Islamic Republic Of Shahr-e Kord 4mahal Telecommunication For Adsl Users
    ASN Iran, Islamic Republic Of AS48159 TIC-AS Telecommunication Infrastructure Company,IR (registered Jan 05, 2012)
    Whois Server whois.ripe.net
    IP Address 2.184.147.51
    % Abuse contact for ‘2.184.140.0 – 2.184.159.255’ is ”

    inetnum: 2.184.140.0 – 2.184.159.255
    netname: tcch-DSL
    descr: 4mahal telecommunication for ADSL users
    country: IR
    admin-c: MR14373-RIPE
    tech-c: MR14373-RIPE
    status: ASSIGNED PA
    mnt-by: AS12880-MNT
    changed: 20120303
    source: RIPE

    person: Mohsen Rahimi
    address: Shahrekord Communication Company,Shahrekord,Iran

  • دبیرفارسان
   ببخشید در چه موردی تبریک می گویید؟

 6. سلام واقعاًبه حال خود ودانش آموزان این منطقه محروم تاسف می خورم.خودمان به خاطر نتوانستن در انجام هیچ کار مثبت ودانش آموزانمان به خاطر ضربه های وارد از طرف حسین صالحی مدیر بحرالعلوم.علت بسته بودن دست ما اینه که متاسفانه نیروهای فشار از آقای صالحی حمایت می کنند وهر آن ،ممکنه مارو هم اخراج ،تهدید؛زندان ومفسد فی الارض بخوانند.اما اولیای دانش آموزان می توانند پرونده بچه هایشان رو بگیرندوببرند یه جای دیگه ؛(دیگه راهی ندارند) .اگه به فکر اینیت که فانی با این مدیر برخورد کنه ؛زهی خیال باطل .چون صالحی از فانی تو کار قویتره