سرخط خبرها
خانه / معلمان / واگذاری بهداشت و آموزش به بخش خصوصی
واگذاری بهداشت و آموزش به بخش خصوصی

واگذاری بهداشت و آموزش به بخش خصوصی

حقوق معلم و کارگر به نقل از تامین۲۴

رئیس جمهور در نخستین اجلاس فعالان اقتصادی غیردولتی با تشریح وضعیت اقتصادی کشور پس از لغو تحریم‌های اقتصادی گفت هم اکنون غل و زنجیر از پای اقتصاد ایران باز شده و موانع سیاسی خارجی در زمینه اقتصادی حل شده است.

به گزارش خبرنگار «تأمین ۲۴» (tamin24.ir) وی ادامه داد شرایطی به وجود آمده است که ایران می‌تواند وارد رقابت جهانی با اقتصادهای جهان شود و از همین رو می‌توان در زمینه جذب سرمایه گذاری‌های خارجی تلاش کرد.

روحانی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و بزرگ بودن دولت گفت: پس از لغو تحریم‌های اقتصادی باید تلاش شود بخش‌های دولتی اقتصاد و حتی حوزه‌هایی مانند بهداشت و آموزش به بخش خصوصی واگذار شود.

به گفته وی دولت نباید مدرسه و بیمارستان بسازد بلکه باید زمینه برای فعالیت بخش غیردولتی فراهم شود و دولت فقط از این بخش خرید خدمت بکند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مردم و بخش غیردولتی بهتر از دولت می‌توانند خدمات ارائه بدهند گفت دولت میزان بدهی زیادی به پیکانکاران خصوصی دارد و برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است همه این دیون پرداخت شود اما دولت یازدهم تلاش می‌کند تا پایان دوره خود این مبالغ را به پیمانکاران بپردازد.

گفتنی است نخستین اجلاس فعالان اقتصادی غیردولتی با حضور رئیس جمهور، معاونین رئیس جمهور، وزرای اقتصادی و فعالین اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون هم اکنون در سالن اجلاس سران اسلامی در حال برگزاری است و اخبار تکمیلی این اجلاس در سایت«تأمین ۲۴» (tamin24.ir) منتشر می شود.