سرخط خبرها
خانه / بازنشستگان / بیانیه بازنشستگان فرهنگی در آستانه تجمع سكوت سی‌ام فروردین ماه
بیانیه بازنشستگان فرهنگی در آستانه تجمع سكوت سی‌ام فروردین ماه

بیانیه بازنشستگان فرهنگی در آستانه تجمع سكوت سی‌ام فروردین ماه

بازنشستگان فرهنگي را دريابيد.

امروزه با پيشرفت جوامع نيازهاي مادي و معنوي انسانها سير صعودي پيدا كرده كه در اين ميان در جامعه و كشور عزيزمان ايران نيز اين مهم مصداق عيني داشته و به وضوح قابل مشاهده است .
روز به روزبر مشکلات اقتصادی اضافه شده و فاصله طبقاتي بيشتر و بيشتر مي گردد . متاسفانه جامعه فرهنگيان به ويژه بازنشستگان از اين معضل بيشترين اسيب را به خود ديده و با وجود تعريف و تمجيدهاي فراوان که بیشتر در حد شعارهاي رسانه اي است ، كمترين عايدي و حقوق و مزايا را نصيب اين قشر نموده است . بازنشستگان كه بهترين سالهاي عمر خود را صرف اموزش و تعليم و تربيت ميليونها دانش اموز كرده اند و در اين سالها با وجود ،مشکلات معیشتی و فقدان دستمزد مناسب ،صادقانه فعالیت کرده اندو بدین واسطه متحمل مشكلات عديده جسمي و روحي هستند، حال در استانه كهنسالي درگیر مشکلات معیشتی و سختی گذران زندگی ،بدلیل پایین بودن حقوق بازنشستگی و عدم حمایت های بیمه ای لازم هستند. با روي كار امدن دولت تدبير و اميد و شعارهاي انتخاباتي رئيس جمهور محترم كه محور اين شعارها فرهنگ و فرهنگيان بود بارقه اميد در دل فرهنگيان شاغل و بازنشسته شعله ور گرديد.
ولي متاسفانه نه تنها بهبودي در وضعيت بازنشستگان ايجاد نشد بلكه تبعيض درون سازماني نيز به مصائب قبلي اضافه گرديد .به گونه اي كه در رتبه بندي ناقص ، بيمه طلايي ، فوق العاده شغل و غيره، پيش كسوتان فراموش شده و مصائب و مشكلاتشان بيشتر شده است.
شرایط ویژه زندگی بازنشستگان ،وضعیت انها را حتی در شرایطی بسیار سخت تر از فرهنگیان شاغل قرار می دهد.
سوال ما از دولت تدبیر و امید و نمایندگان مجلس این است ، در شرایطی که مسئولیت تامین نیازهای طبیعی فرزندان از جمله ادامه تحصیل در دانشگاه و ازدواج بر عهده والدین می باشد ، این حقوق اندک که کفاف هزینه های معیشتی خانواده را در یک ماه هم نمی دهد، چگونه می تواند براورده کننده نیازهای طبیعی و به حق فرزاندمان باشد؟؟
از طرف دیگر با این هزینه های بالای درمانی ، فقدان بیمه کار امد و مناسب ،چگونه می تواند بازنسشتگانی را که بدلیل شرایط سنی به بیماری های متعدد دچار هستند را مورد حمایت قرار دهد؟؟
بازنسشتگان فرهنگی با توجه به شرایط ذکر شده ، انتظار نگاه عاجل و ويژه اي ازطرف دولت و مجلس را دارند .
در همین راستا و درجهت اگاهی رسانی و انعکاس مشکلات از طریق مجاری قانونی، در استانه تصویب بودجه در مجلس شورای اسلامی ،در روز دوشنبه 30 /01 /05 تجمعی سکوتی در مقابل مجلس برگزار می کنند.
به این اميد،كه يكبار در عمل و به صورت جدي ديده شوند و با افزايش مناسب حقوق های بازنشستگان حداقل تا سطح خط فقر –براساس امارهای رسمی ارگانهای دولتی-و برخورداری از بیمه حمایتی مناسب ،بازنشستگان فرهنگی بتوانند اندكي از مشكلات و رنجهايشان را كاهش داده و بيش از اين شرمنده خانواده نباشند.