سرخط خبرها
خانه / معلمان / بیانیه ی کانون صنفی معلمان البرز در حمایت از بیانیه ی مشترک آقایان اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده
بیانیه ی کانون صنفی معلمان البرز در حمایت از بیانیه ی مشترک آقایان اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده

بیانیه ی کانون صنفی معلمان البرز در حمایت از بیانیه ی مشترک آقایان اسماعیل عبدی و جعفر عظیم زاده

به نام خداوند جان و خرد
پيامبررحمت ميفرمايد:الملك يبقى مع الكفرولايبقى مع الظلم.
پیشرفت و ترقی هر کشوری بر اساس مشارکت آزاد در فعالیت های صنفی و مدنی و مطالبه ی حق و حقوق قانونی اصناف و گروههاى مختلف می باشد. بر این اساس که قانون اساسی نیز بر آن صحه گذارده است. معلمان خواستار پيشرفت همه جانبه ى كشور و رفع فضای امنیتی از ایشان و فعالان این عرصه است. معلمان ضمن اعلام وفاداري به قانون اساسى و نیز با توجه به سخنان ریاست جمهوری در سال گذشته كه تاکید فرمودند، تجمع برای اعتراض به وضعیت معیشتی حق معلمان است، معتقدیم
برخوردهایی كه امروز شاهد آن هستيم برگشت به عقب بوده و نتیجه ای جز پسرفت و عقب ماندگی براى جامعه در بر نخواهد داشت. وضعیتی که به هیچ وجه زیبنده ی جمهوری اسلامی ایران نمی باشد، زیرا که با اصل قانون اساسى ودموکراسی و جمهوریت آن و برقراری مدینه ی فاضله, منافات چشمگیری دارد. چرا که از بزرگان دین آموخته ایم اگر کسی ظلمی که بر او روا داشته شده را بپذیرد مسلمان نیست و خود همراهی کننده ظالم است .
لذا ما فرهنگیان البرز حمایت قاطع خود را از بیانیه ی مشترک جناب آقای اسماعیل عبدی، دبیر کل کانون صنفی معلمان ایران و آقای جعفر عظیم زاده، رئیس هیئت مدیره اتحادیه ی آزاد کارگران ایران را اعلام می نماییم و خواستار رفع فضای امنیتی از اصناف مختلف و رفع فشار از ایشان و آزادی بی قید و شرط همه ی فعالان صنفی فرهنگیان دلسوخته و فداکار ( از آن جمله اسماعیل عبدی ، محمود بهشتی لنگرودی ، رسول بداقي و … ) و جامعه ی مظلوم و زحمتکش کارگری و پیگیر مطالبات به حق خود در خصوص معیشت و ارتقا سطح زندگی و شأن اجتماعی فرهنگیان کشور و ارتقأ سطح آموزشی کشور عزيزمان هستیم و و همواره بر آن اصرار داریم تا محقق شود.
فشاروخفقان وسركوب شيوه مناسبى براى اقشار مظلوم جامعه نيست.

فاعتبروا يا اولی الابصار

( کانون صنفی معلمان البرز)
1392/2/6
یکشنبه ششم اردیبهشت