سرخط خبرها
خانه / بازنشستگان / نامه فرهنگیان بازنشسته به نوبخت
نامه فرهنگیان بازنشسته به نوبخت

نامه فرهنگیان بازنشسته به نوبخت

فرهنگیان بازنشسته كشور طي نامه اي به نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواستار رفع تبعیض در حقوق و مزایای بازنشستگان، تجمیع بیمه ها در قالب بیمه ای واحد، پرداخت تمام مطالبات معوق و همچنين پرداخت مابه التفاوت و خسارات ناشی از عدم اجرای مفاد ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۱۵۰ قانون برنامه چهارم توسعه شدند.

متن اين نامه به شرح زير است:
به نام خداوند جان و خرد
معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کل کشور
با سلام و احترام
بدین وسیله اهم خواسته های فرهنگیان بازنشسته کشور ، جهت اقدام بایسته و شایسته در دو محور ، تقدیم می گردد. باشد که تدبیر دولت یازدهم در محقق ساختن هرچه سریعتر آنها ، چراغ امید به اشاعه عدالت را همچنان فروزان نگه دارد.

۱. محور اول : مطالبات اصلی
این مطالبات که محصول نگرش ناصواب تصمیم سازان و صاحبان منصب در دولت های پیشین و سبب تحمیل شرایطی بسیار تلخ و ناعادلانه بر زندگی فرهنگیان بازنشسته بوده است ، در بخش های زیر خلاصه می گردد.
الف) ايجاد تمهیدات قانونی لازم و فوری در جهت رفع تبعیض های ناروا و ترمیم فاصله ی ناعادلانه حقوق و مزایای بازنشستگان آموزش و پرورش ، اولا نسبت به همکاران شاغل خود در همین وزارتخانه؛ ثانیا نسبت به شاغلان و بازنشستگان سایر نهادها و سازمان های دولتی.
ب) تجمیع بیمه های کنونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته در قالب بیمه ای واحد ، کارآمد و فراگیر که پاسخگوی نیازهای آنها در شرایط سنی مختلف باشد.

۲. محور دوم : معوقات
آنچه در این بخش به عنوان خواسته های موردنظر بازنشستگان فرهنگی می گنجد، شامل موارد ذیل است :
الف) پرداخت فوری تمام مطالبات معوق و دیون مختلف بازنشستگان فرهنگی بویژه معوقات مربوط به پاداش های پایان خدمت آنها.
ب) پرداخت فوری مابه التفاوت کامل و همچنین خسارات ناشی از عدم اجرای مفاد ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۱۵۰ قانون برنامه چهارم توسعه در خصوص مطابقت ضریب ریالی افزایش حقوق كارکنان شاغل و بازنشسته درسالهای ۱۳۸۶ الی ۱۳۹۳ با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی که متأسفانه توسط وزارت آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری در سال های مزبور رعایت نشده و آرای زیادی نیز توسط دیوان عدالت اداری در محکومیت آ.پ و صندوق بازنشستگی کشوری صادر شده است.
با سپاس و امتــنان – فرهنگیان بازنشسته
بهمن ماه 1394

یک نظر

  1. به عنوان یک بازنشسته فرهنگی از تمام این خواستها حمایت می کنم