سرخط خبرها
خانه / بازنشستگان / نامه فرهنگیان بازنشسته به نوبخت
نامه فرهنگیان بازنشسته به نوبخت

نامه فرهنگیان بازنشسته به نوبخت

فرهنگیان بازنشسته كشور طي نامه اي به نوبخت رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خواستار رفع تبعیض در حقوق و مزایای بازنشستگان، تجمیع بیمه ها در قالب بیمه ای واحد، پرداخت تمام مطالبات معوق و همچنين پرداخت مابه التفاوت و خسارات ناشی از عدم اجرای مفاد ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۱۵۰ قانون برنامه چهارم توسعه شدند.

متن اين نامه به شرح زير است:
به نام خداوند جان و خرد
معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کل کشور
با سلام و احترام
بدین وسیله اهم خواسته های فرهنگیان بازنشسته کشور ، جهت اقدام بایسته و شایسته در دو محور ، تقدیم می گردد. باشد که تدبیر دولت یازدهم در محقق ساختن هرچه سریعتر آنها ، چراغ امید به اشاعه عدالت را همچنان فروزان نگه دارد.

۱. محور اول : مطالبات اصلی
این مطالبات که محصول نگرش ناصواب تصمیم سازان و صاحبان منصب در دولت های پیشین و سبب تحمیل شرایطی بسیار تلخ و ناعادلانه بر زندگی فرهنگیان بازنشسته بوده است ، در بخش های زیر خلاصه می گردد.
الف) ايجاد تمهیدات قانونی لازم و فوری در جهت رفع تبعیض های ناروا و ترمیم فاصله ی ناعادلانه حقوق و مزایای بازنشستگان آموزش و پرورش ، اولا نسبت به همکاران شاغل خود در همین وزارتخانه؛ ثانیا نسبت به شاغلان و بازنشستگان سایر نهادها و سازمان های دولتی.
ب) تجمیع بیمه های کنونی فرهنگیان شاغل و بازنشسته در قالب بیمه ای واحد ، کارآمد و فراگیر که پاسخگوی نیازهای آنها در شرایط سنی مختلف باشد.

۲. محور دوم : معوقات
آنچه در این بخش به عنوان خواسته های موردنظر بازنشستگان فرهنگی می گنجد، شامل موارد ذیل است :
الف) پرداخت فوری تمام مطالبات معوق و دیون مختلف بازنشستگان فرهنگی بویژه معوقات مربوط به پاداش های پایان خدمت آنها.
ب) پرداخت فوری مابه التفاوت کامل و همچنین خسارات ناشی از عدم اجرای مفاد ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده ۱۵۰ قانون برنامه چهارم توسعه در خصوص مطابقت ضریب ریالی افزایش حقوق كارکنان شاغل و بازنشسته درسالهای ۱۳۸۶ الی ۱۳۹۳ با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی که متأسفانه توسط وزارت آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری در سال های مزبور رعایت نشده و آرای زیادی نیز توسط دیوان عدالت اداری در محکومیت آ.پ و صندوق بازنشستگی کشوری صادر شده است.
با سپاس و امتــنان – فرهنگیان بازنشسته
بهمن ماه 1394

یک نظر

  1. به عنوان یک بازنشسته فرهنگی از تمام این خواستها حمایت می کنم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*