سرخط خبرها
خانه / کارگران / “شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی” اعلام موجودیت کرد
“شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی” اعلام موجودیت کرد

“شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی” اعلام موجودیت کرد

به گزارش حقوق معلم و کارگر، شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک تشکل مستقل بازنشستگانِ کارگری، اعلام موجودیت کرد.

هیات موسس این تشکل، اهداف ایجابی و نقشه راه این تشکل صنفی را تشریح نموده است:

هیات موسس “شورای کارگری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی” که از این پس به اختصار هیات موسس “بستا” نامیده می شود، متشکل از کارگران بازنشسته از کارخانه ها و صنایع مختلف می باشد.

هدف ما از شکل دهی به هیات موسس شورای کارگری “بستا”، فراهم کردن شرایط لازم برای سازماندهی تشکیلات مستقل بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور است که با توجه به شرایط بسیار مشقت بار میلیونها کارگر و مزد بگیر بازنشسته و خنثی بودن کانون های بازنشستگی موجود، ایجاد تشکیلات مستقل استانی و سراسری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی را برای دفاع از معیشت و کرامت انسانی آنها به امری حیاتی تبدیل کرده است.

بدیهی است کلیه وظایف هیات موسس با برگزاری اولین مجمع عمومی “بستا” و تصویب اساسنامه به پایان خواهد رسید.

وظایف:

1- تبلیغ و ترویج و ایجاد تشکل مستقل “بستا” در استان تهران و کمک به شکل گیری تشکلهای مستقل استانی و سراسری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی

2- انجام کلیه امور مربوط به ثبت و برگزاری مجمع عمومی “بستا” در استان تهران

3- دفاع از حقوق بازنشستگان و پیگیری کلیه ی مطالبات آنان در مراجع قانونی تا تحقق آنها

4- پرداختن به مشکلات عدیده کارگران در حال بازنشستگی از قبیل عدم پرداخت سنوات، عدم واریز بیمه و دفاع از کلیه ی حقوق قانونی آنان

5- از آنجا که مسائل و قوانین و مقررات دوران بازنشستگی از قبیل سن، محاسبه حقوق، برخورداری یا عدم برخورداری از حقوق مکفی و امکانات رفاهی و درمانی و…، مربوط به آینده همه کسانی است که از هم اکنون متولد میشوند، تحصیل میکنند و به عنوان نیروی کار مشغول بکار میشوند، لذا هیات موسس “بستا” با تبلیغ و ترویج این مهم، وظیفه خود میداند مسائل مربوط به دوران بازنشستگی را در ابعادی اجتماعی به دغدغه همه آحاد جامعه از دانش آموزان و‌ دانشجویان تا جوانان آماده ی به کار و کارگران شاغل و بیکار تبدیل کند. در این راستا، هیات موسس “بستا” حضور دانشجویان و کارگران شاغل را در فعالیتهایش ارج می نهد.

یک نظر

  1. درود بر شما.
    بستا، یک مروه تلگرامی است. من هم به عنوان یک بازنشسته ی کارگری عضو آن بودم ولی متأسفانه هیئت مؤسس این شورا که ادمین های گروه تلگرامی نیز می باشند، بدلیل مخالفت من با پست های سیاسی از یک گروه مشخص، بنده را براحتی از گروه اخراج کردند. اینها فکر می کنند اگر شورا رسمیت پیدا کند، ملک طلق موسسین آن خواهد بود، بنده تأکید ویژه ای به پیگیری مطالبات صنفی بازنشستگان داشتم و چند بار اعلام نمودم این گروه وظیفه اش پیگیری خواسته های صنفی کارگران بازنشسته باید باشد و از مسایل سیاسی دوری کنید، گویا خوشایند ادمین های گروه نبود و من را اخراج کردند هم اکنون نیز می گویم چنانچه این رویه ادامه داشته باشد اولین شکاف را بین بازنشستگان ایجاد خواهند کرد و ما مقابل آنها خواهیم ایستاد. باتشکر.