سرخط خبرها
خانه / معلمان / محمود بهشتی لنگرودی، پس از ۶ روز ازبیمارستان ترخیص شد
محمود بهشتی لنگرودی، پس از ۶ روز ازبیمارستان ترخیص شد

محمود بهشتی لنگرودی، پس از ۶ روز ازبیمارستان ترخیص شد

        محمودبهشتی لنگرودی، معلم و فعال صنفی، که از چهارشنبه گذشته به تشخیص پزشکان بیمارستان طالقانی به دلیل عارضه مشکوک به خونریزی معده (ملنا)، ناشی از اعتصاب غذای ۲۳ روزه در این بیمارستان بستری شده بود، پس از حدود یک هفته معالجات پزشکی و استفاده از داروهای متعدد، امروز با رضایت شخصی از بیمارستان طالقانی ترخیص شد.

مطابق اظهارات یکی از نزدیکان وی، اگرچه مشکل زخم و خونریزی معده ایشان تا حدود زیادی برطرف شده، اما با توجه به آزمایشات و نتایج آندوسکپی و عکسبرداری‌ها، پزشکان بیمارستان با تشخیص اولیه «پانکراتیت» نظر بر تجدید آزمایشات و پیگیری درمان دارند. از این رو قرار شد در اولین فرصت این موارد در مراکز درمانی دیگر پیگیری شود. با این وصف درحال حاضر وضع عمومی وی خوب توصیف شده است.

محمود بهشتی لنگرودی، به واسطه سه حکم مجزا که توسط قضات دادگاه انقلاب اسلامی، صلواتی و مقیسه صادر شده بود، به ۱۴ سال زندان محکوم شد و از بدو اجرای حکم در شهریور ۹۴ تا کنون چهار بار اقدام به اعتصاب غذا کرده است.

این معلم و فعال صنفی که از ابتدای اردیبهشت در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده بود، در تاریخ ۲۳ اردیبهشت، پس از ۱۳ روز اعتصاب غذای تر و ۱۰ روز اعتصاب غذای خشک متعاقب آن از بیمارستان روانه منزل شد.

خواسته محمود بهشتی لنگرودی در پی اعتصاب غذا، برگزاری دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه طبق اصل ۱۶۸ قانون اساسی است.

۱۰ خرداد ۱۳۹۵