سرخط خبرها
خانه / معلمان / مهدی بهلولی کیست؟
مهدی بهلولی کیست؟

مهدی بهلولی کیست؟

مهدی بهلولی:
متولد 1350
زادگاه بروجرد
نام پدر: فتح الله
نام مادر :کبری

………………….
مهدی بهلولی در سال 1350 در بروجرد به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر گذراند، سپس برای ادامه تحصیل در رشته ریاضی به دانشگاه رازی کرمانشاه رفت. بعد از اخذ لیسانس از دانشگاه رازی، جذب آموزش و پرورش لرستان شد . او ابتدا در هلیلان لرستان آموزگاری را تجربه کرد و پس از آن، در سال 81 به تهران منتقل شد و در دبیرستانهای پایتخت به تدریس ریاضی پرداخت.

او درسال 76 با مهناز معظمی گودرزی که  کارشناس جغرافیا فارغ التحصیل دانشگاه اصفهان  است، ازدواج کرد. حاصل این ازدواج، دو پسر به نام های آرمان و آرین است. آرمان این روزها 15 ساله  و سال دوم دبیرستان و آرین کوچولو فقط 22ماه از تولدش می گذرد
مهدی بهلولی کنشگر؛ نویسنده و مترجمی توانمند است که طی سالیان گذشته،  ترجمه ها، مقالات و آثار تحقیقی متعددی در مورد حقوق کودکان و مسایل حوزه  اموزش و پرورش در نشریات و روزنامه ی مختلف به نشر رسانده است. ترجمه ها و تحقیقات او در رابطه با آموزش کیفی و متدهای نوین آموزشی،  توانسته است فضای  تحقیق و گفتگو در زمینه مباحث مرتبط با آموزش مدرن را رونق بخشد.
وی در نهم شهریور ماه همزمان با همشهری و دوست قدیمی اش محمد رضا  نیک نژاد بازداشت  و بعد از یک دوره ده روزه بازجویی اکنون در بند عمومی زندان اوین در کنار بهشتی و عبدی و نیک نژاد است و انتظار روزهای مبهم آینده را می کشد
در تعریف بهلولی همین بس که جامعه  فرهنگی با شنیدن نامش بلافاصله کلاه از سر بر می دارند و بی شک این روزها،  جای خالی نقادیها و روشنگریهایش را با حسرت بسیار به یاد می آورند……..