سرخط خبرها
خانه / دانش آموزان / گزارشی از بنیاد کودک
گزارشی از بنیاد کودک

گزارشی از بنیاد کودک

*نبی‌الله باستان فارسانی

     شعار «هیچ دانش‌آموز مستعد ایرانی نباید به خاطر مشکلات مالی از تحصیل و تلاش باز بماند.» روی یک تابلو توجّه مرا به خودش جلب کرد. به همین بهانه به بنیاد کودک بروجرد مراجعه کردم. یکی از مددکاران بنیاد که خودش را نسرین پورمحمّد معرفی کرد، با خوشرویی در را باز کرد. وقتی به او گفتم هدفم تهیه‌ی گزارش از فعّالیّت‌های آن‌ها برای سایت «حقوق معلّم و کارگر» است، با متانت وقت خود را در اختیارم گذاشت و راجع به بنیاد کودک، فعّالیّت‌ها و اهدافش توضیح داد.

     متوجّه شدم که بنیاد کودک بروجرد یکی از تعداد 23 دفتر سراسر ایران است که زیر نظر مؤسسه‌ی خیریه‌ی رفاه کودک یا همان بنیاد کودک ایران فعّالیّت می‌کند. این مؤسسه‌ی غیرانتفاعی و غیردولتی، تعداد پنج دفتر فعّال نیز در کشورهای آمریکا، سوییس، کانادا، آلمان و انگلیس دارد و تعداد 6800 دانش‌آموز و دانشجوی ایرانی در حال تحصیل را حمایت می کند.

     دفتر بنیاد کودک بروجرد نیز که به صورت رسمی در سال 1382 افتتاح شده است و اکنون با مدیریت افتخاری حمیدرضا چوبکار فعّالیّت می‌کند، تعداد 340 دانش‌آموز را تحت پوشش خود گرفته است. این دانش آموزان، از میان افرادی انتخاب می‌شوند که علاوه بر استعداد تحصیلی و معدّل بالای درسی، به دلایل مختلفی از جمله فوت یا از کار افتادگی پدر و یا طلاق والدین، از داشتن پدر محروم‌اند. طرح حمایت از دانش‌آموزان دارای سرپرست معتاد نیز که به طرح «حداد» معروف است، از برنامه‌های بنیاد کودک است. بخشی از کمک‌های بنیاد نیز در جهت درمان بیماری‌های خاصّ این دانش‌آموزان هزینه می‌شود.

اطّلاع رسانی اقدامات خیرخواهانه‌ی بنیاد کودک از طریق وب‌سایت childf.org و نشریه‌ی سالانه‌ی «همیاران» و بروشورهای مختلف انجام می‌شود. هم وطنان می‌توانند به منظور کمک به این بنیاد، به صورت حضوری مراجعه و فرم همیاری را تکمیل نمایند؛ امکان پرداخت آنلاین از طریق مراجعه به وب‌سایت نیز وجود دارد؛ هم‌چنین واریز نقدی به یکی از شماره حساب‌های زیر نیز امکان پذیر است:

بانک ملّی، حساب سیبا 0100551678001

بانک تجارت 55555

بانک سامان 1 – 960838 – 810 – 805

بانک پارسیان 1 – 10033050 – 8100 – 320

بانک صادرات 0208791929005

بانک ملّت 4281072233

به نام مؤسسه‌ی خیریه‌ی رفاه کودک

و یا انتقال کارت به کارت از طریق خودپرداز به شماره کارت 0155 – 9950 – 9918 – 6037

     این بنیاد هنوز در بسیاری از استان‌های کشور  دفتر ندارد و نیازمند حمایت همه جانبه‌ی خیّرین است. بیاییم دست به دست هم داده و با این اندیشه که «تحصیل حقّ همه‌ی کودکان ایران زمین است.» آینده‌ای بهتر را برای فرزندان مستعد کشورمان رقم بزنیم.

 

*نبی‌الله باستان فارسانی      شعار «هیچ دانش‌آموز مستعد ایرانی نباید به خاطر مشکلات مالی از تحصیل و تلاش باز بماند.» روی یک تابلو توجّه مرا به خودش جلب کرد. به همین بهانه به بنیاد کودک بروجرد مراجعه کردم. یکی از مددکاران بنیاد که خودش را نسرین پورمحمّد معرفی کرد، با خوشرویی در را باز کرد. وقتی به او گفتم هدفم تهیه‌ی گزارش از فعّالیّت‌های آن‌ها برای سایت «حقوق معلّم و کارگر» است، با متانت وقت خود را در اختیارم گذاشت و راجع به بنیاد کودک، فعّالیّت‌ها و اهدافش توضیح داد.      متوجّه شدم که بنیاد کودک بروجرد یکی از تعداد…

بازبینی کلی

امتیاز کاربر: 4.77 ( 3 امتیازات)
0

2 نظر

  1. چوبکار.حمیدرضا

    باسلام و سپاس از شما دوست ارجمند.امیدوارم همه ما در خدمت به فرزندان ایران زمین کوشا و موفق باشیم.