سرخط خبرها
خانه / معلمان / عدم برگزاری جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش در هفته آینده
عدم برگزاری جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش در هفته آینده

عدم برگزاری جلسه استیضاح وزیر آموزش و پرورش در هفته آینده

       عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه استیضاح وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شده است، گفت: خانه ملت هفته آینده جلسه استیضاح نخواهد داشت.


      “علیرضا منادی‌سپیدان” عضو هیئت رئیسه مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، با بیان اینکه در صحن علنی روز گذشته به اشتباه برخلاف آئین‌نامه داخلی مجلس زمان استیضاح وزیر آموزش و پرورش یک‌ هفته بعد خوانده شد، اظهار کرد: طبق ماده 223 آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی پس از تقدیم استیضاح به هیات رئیسه، این هیات موظف است آن را به کمیسیون تخصصی ارایه دهد.
نماینده تبریز و اسکو تصریح کرد:‌ اکنون کمیسیون تخصصی یک هفته فرصت دارد تا از فانی و استیضاح‌کنندگان دعوت کرده و مواد استیضاح را بررسی کند.
وی ادامه داد: اگر پس از یک هفته تعداد امضاکنندگان نامه استیضاح به زیر۱۰ نفر رسید، استیضاح ملغی می‌شود، اما در صورت عدم انصراف استیضاح‌کنندگان، در اولین جلسه علنی مجلس این موضوع مطرح می‌شود و وزیر آموزش و پرورش موظف است ظرف 10 روز در صحن علنی حاضر شود.
منادی‌سپیدان بیان داشت: اکنون استیضاح وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شده و این کمیسیون یک هفته فرصت دارد تا با دعوت از فانی و نمایندگان استیضاح‌کننده موارد استیضاح را بررسی کند.
عضو هیات رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: از این رو مجلس شورای اسلامی هفته آینده (چهارشنبه 27 خرداد) جلسه استیضاح نخواهد داشت و جلسه استیضاح هفته بعد از آن برگزار خواهد شد.

4 نظر

  1. این گلی بود که مجلس به سینه ی آموزش وپرورش زد.

  2. این ها همه فیلم است این سیستم هیچ باوری به معلم ندارد معلم باید خوذش به فکر تغیر باشد همین نمایندگان به اصطلاح اصول گرا دشمن معلم هستند که به دکتر نجفی رای ندادند راه چاره چیز دیگری است

  3. مجلس و دولت در یک جبهه علیه معلمان سنگر گرفته اند.

  4. کریم بستانچی-ارومیه

    مافرهنگیان برای این 64نماینده متاسفیم زیرادیگر این حناها برای ما معلمان رنگی ندارد.اگر نمایندگان استیظاح کننده دلشان به حال ما می سوزد خودشان لایحه بدهند ،منابع مالی آن را نیز روشن نمایند ،اگر فانی افزایش حقوق نداد آنوقت بیایند و از آب گل آلود آموزش و پرورش ماهی انتخاباتی بگیرند.
    (هر چند بنده با رفتن فانی موافقم )