سرخط خبرها
خانه / معلمان / سخنی با فانی وزیر اموزش و پرورش
سخنی با فانی وزیر اموزش و پرورش

سخنی با فانی وزیر اموزش و پرورش

حقوق معلم و کارگر – کریم بستانچی، ارومیه

جناب آقای دکتر فانی:
اینک که توفیق سفری کاری به کشور فرانسه نصیب شما شده است یادآوری نکاتی برای شما خالی از لطف نیست و بدیهی است تذکر این نکات صرفا از روی خیر خواهیست و بس.
شما به کشوری سفر کرده اید که یکی از موفق ترین های دنیا در ارایه الگوی نظام آموزشی مدرن است و یکی از دلیل آن نیز اقتباس سیستم ابتدایی، راهنمایی، متوسطه قبلی ما از این کشوراست.
سئولاتی در ذهن همکاران ما مطرح می شود که پاسخ هایی روشن و جسورانه می طلبد:
-راز موفقیت آموزش و پرورش کشورهای پیشرفته و همچنین فرانسه در چیست؟
-نکات کور سیستم آموزشی ما در ایران چیست؟ آیا ما باید در انتظار امیر کبیران دیگری باشیم تا این سیستم معیوب را که هر روز نیز علی رغم آمارهای شعاری شما زمین گیر می شود اصلاح کند؟
آقای وزیر اینک فرصت خوبیست تا در فرانسه کلاه خود را قاضی کنید و با مقایسه منصفانه و بدون سیاه نمایی سیستم آموزشی آنان،همکاران خود در ایران را در جریان چرایی و چگونگی پیشرفت حیرت انگیز آموزش انان قرار دهید.
ما امیدواریم که شما بدون تعصب کور وبا پاسداشت داشته های فرهنگی خود نکات مثبت اموزشی فرانسه و دول پیشرفته را چه در بعد تکریم معلم و چه در بعد تدریس و تحصیل درک کرده و آنها را بصورتی هوشمندانه در ایران جامه عمل بپوشانید.
یادتان باشد یکی از دلایل قوی افتخار ما به امیر کبیر جسارت و شجاعت وی در انجام بدون تعصب چنین کارهای ماندگاری بود.
آیا شما چنین جسارتی دارید،اگر جواب منفی است بدانید سفرتان به فرانسه فقط سیاحتی خواهد بود.

2 نظر

  1. اقای وزیر ایا این انصاف است یک معلم ابتدایی با 5 روز کار در هفته وتدریس 52 ماده درسی در مناطق روستای و دور افتاده وکلاس چند پایه – اول – دوم – سوم – چهارم – پنجم – ششم – و کلاس آمادگی هم اضافه شده ولی یک دبیر فقط 2 روز در هفته کلاس دارد تو را به خدا قسم می دهیم این ظلم را از بین ببر شما خودتان 45 سال سابقه معلمی را دارید می دانید ابتدایی حساس است ایا در کشور فرانسه که تشریف بردید یک معلم 52 ماده درسی در 5 روز تدریس می نماید راه حل من معلم این است که معلم ابتدایی باید 27 سال خدمت کند چون حتما سر طان می گیرد اقای فانی منتظر خبر خوب هستیم از طرف 350 معلم ابتدایی کردستان

  2. زین حسن تا آن حسن صد گز رسن..منظورم امیرکبیر و فانیه.!!
    اینجا کشور شعار است نه شعور.