سرخط خبرها
خانه / کارگران / گزارش کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا(TUC- (Trade Union Congress در مورد بازداشت و اخراج فعالان صنفی معلمان و کارگران
گزارش کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا(TUC- (Trade Union Congress در مورد بازداشت و اخراج فعالان صنفی معلمان و کارگران

گزارش کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا(TUC- (Trade Union Congress در مورد بازداشت و اخراج فعالان صنفی معلمان و کارگران

      حقوق معلم و کارگر: کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا با انتشار خبر بازداشت اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان ایران تحت عنوان “علیه سرکوب معلمان و خبرنگاران اقدام کنید” نوشته است:

بسیار نگران کننده است که در ماه گذشته نام ایران در لیست آی تی یو سی ITUC به عنوان 10 تا از بدترین کشورهای دنیا برای فعالین صنفی قرار نگرفته است. ایران با دستگیری دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران که قصد شرکت در کنگره جهانی ei در کانادا در شهر اوتاوا را داشتند و اخراج خبرنگاران خبرگزاری ایلنا که اخبار کارگری را در وب سایت ایلنا منعکس می کردند، موقعیت خود برای قرار گرفتن در لیست 10 کشور اول دنیا به عنوان بدترین کشورهایی که فعالیت صنفی در آن ها سرکوب می شود بسیار محکم تر کرده است.

در این گزارش کوتاه همچنین آمده است: پتیشن آنلاینی به عنوان اقدام فوری برای آزادی اسماعیل عبدی توسط لیبر استارت شروع شده است از همه درخواست می کنیم که این پتیشن را امضا کنند و همچنین به دوستان خود هم سفارش کنند که پتیشن را امضا کنند.

 

در بخش دیگری از این خبر، تی یو سی به گزارش کوتاهی از نحوه بازداشت اسماعیل عبدی پرداخته است که برای جلوگیری از تکرار مطلب در این جا به آن نمی پردازیم.

در نامه جداگانه ای که تی یو سی به اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران ارسال کرده است آقای اوئن تودر، رئیس روابط اروپایی و بین المللی کنگره اتحادیه های کارگری بریتانیا، اعلام کرده است که از دوشنبه هفته آینده نامه هایی را به مقامات دولتی ایران ارسال خواهند کرد و ضمن محکوم کردن بازداشت اسماعیل عبدی خواهان آزادی فوری و بی قید شرط ایشان خواهند شد.

21 تیرماه 1394