سرخط خبرها
خانه / معلمان / معلمان حق التدریسی قربانیان سیاست بازی دولتمردان!
معلمان حق التدریسی قربانیان سیاست بازی دولتمردان!

معلمان حق التدریسی قربانیان سیاست بازی دولتمردان!

با گذشت چندین روز از اعتراضات پی در پی معلمان شرکتی و حق التدریسی در کرمان سرنوشت این معلمان همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد و این معلمان قربانیان سیاست بازی دولتمردان هستند.

اما آنچه که واضح است سرنوشت نا معلوم این معلمان شرکتی است که به گفته یکی از آن ها این معلمان قربانیان سیاست بازی دولتمردان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نمره ۲۰ ، چندی پیش جمعی از معلمین شرکتی در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تجمع کردند و مسئولین مربوطه غیر قانونی بودن شرکت های جذب کننده این معلمان را علت از کار بیکار شدن این معلمان بیان کردند.

یکی از مسئولین گفت: شرکت جذب کننده این معلمین تحت نظارت سازمان دانش آموزی قرار دارد و یک شرکت خصوصی محسوب می شود به همین علت غیر قانونی اعلام شده و ملغی گردید.

حال آنکه سازمان دانش آموزی یک نهاد دولتی محسوب می شود چگونه می شود که شرکت تحت نظر آن خصوصی اعلام شده و غیر قانونی محسوب گردد؟

در همین خصوص علیرضا منظری توکلی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: این شرکت ها مربوط به سازمان دانش آموزی می شوند ،برطبق مصوبه مجلس جذب این معلمین قانونی بوده همچنین شرکت مورد نظر هم قانونی بوده و غیر مجاز نیست.

اما معاون پژوهش ،برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان توضیح داد: این معلمان شرایط لازم را نداشتند اما برای خود سهمی قائل شده اند تا در بین معلمین به کار گرفته شده قرار گیرند.

سوال اینجاست که اگر این معلمان شرایط لازم را نداشتند چگونه به کار گیری شدند در صورتی که اغلب آن ها دارای سابقه بیش از ۵ سال فعالیت در آموزش و پرورش هستند.

جالب اینجاست که بیشتر این معلمان از مناطق جنوبی استان هستند و در این شرایط که وزارت آموزش وپرورش صراحتا کمبود نیرو در مناطق بد آب و هوا را اعلام می کند حاضر به جذب این معلمان با سابقه کار چندین ساله نیستند.

متاسفانه مسئولین آموزش و پرورش نسبت به پیگیری این مشکل پاسخگو نمی باشند و از دادن پاسخ صریح امتناع کردند و تنها پاسخ این اداره به ما عدم پیگیری این ماجرا می باشد.

اما آنچه که واضح است سرنوشت نا معلوم این معلمان شرکتی است که به گفته یکی از آن ها این معلمان قربانیان سیاست بازی دولتمردان هستند.