سرخط خبرها
خانه / معلمان / گزارشی از یک حرکت صنفی
گزارشی از یک حرکت صنفی

گزارشی از یک حرکت صنفی

حقوق معلم و کارگر – متن زیر توسط حمید رحمتی عضو کانون صنفی معلمان شهرضا و از پیشکسوتان فعالیت‌های صنفی معلمان ارسال گردیده است و گزارشی است از حرکت صنفی ایشان در نماز جمعه امروز که مدیر آموزش و پرورش قصد سخنرانی داشت و جمع زیادی از فرهنگیان با دعوت قبلی حضور داشتند.


گزارش:امروز جمعه10 شهریور 1394 شهرضا در برگزاری نماز جمعه با بنر ی که چندی پیش برای ایستادن در مقابل قوه قضائیه آماده شده بود ایستادم وچند دقیقه ای یکی از افراد نیروی انتظامی که شخصا همدیگر را می شناختیم خود سرانه آنرا گرفت و برد.

تعدادی از شرکت کنندگان این بنر و واکنش را دیدند. بنا بود قبل از خطبه های نماز جمعه، آقای ملکیان مدیر آموزش وپرورش صحبت کند وقبلا مسیج هایی به دوستان معلم وکارمندان آموزش وپرورش جهت حضور داده شده بود.بنده قبل از شروع مراسم وقبل از ورود مدیر آموزش وپرورش آنجا ایستاده بودم وایشان با معاون خود تشریف آورد که بنده را می شناخت بنده سلام کردم وایشان جواب داد وبعد تعدادی از نیرو های انتظامی رد شدند وتعدادی خواندند وسئوال کردند.اما بعد از چند دقیقه فردی که قبلا ذکرشد وخود را قانون می داندواز نیروهای انتظامی  است گفت بدون مجوز نمی شود این را نگه داری وبنده نیز بعداز بحثی مجبور به دادن این بنر به دست ایشان شدم.وبرای شنیدن سخنان مدیر اداره وارد مراسم شدم بعد خطبه ها وبعداز نماز به منزل مراجعت کردم.

این تنها کاری بود که می توانستم انجام دهم چون این سخن دکترشریعتی که آنان که رفتند (من می گویم حال در زندانند)کاری حسینی کردند و آنان که ماندند باید کاری زینبی کنند والا یزیدی اند.

حال آنان که با نام ها مشکل دارند به جای “حسینی و زینبی” ، “خواهان حق و آزادی” بگذارند.

حمید رحمتی – شهرضا

814726517_4702