سرخط خبرها
خانه / کارگران / تعیین نرخ و دستمزد کارگران ساختمانی برای اولین بار در مریوان
تعیین نرخ و دستمزد کارگران ساختمانی برای اولین بار در مریوان

تعیین نرخ و دستمزد کارگران ساختمانی برای اولین بار در مریوان

انجمن صنفی کارگران مریوان در جلسه ای با تعیین نرخ و دستمزدها برای اولین بار در این شهرستان ناعدالتی که از سوی دلالان و سودجویان بازار کار بر کارگران تحمیل می شد، پایان یافت. 


 

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، انجمن صنفی کارگران و استادکاران مریوان و سروآباد روز 26 بهمن ماه برای اولین بار در مریوان قیمت و دستمزد حرفه و رشته ساختمان را تعیین کرد. این قیمت گذاری با هدف نظم بخشی به این حرفه برای اولین بار با همفکری کارگران انجام شد.

یکی از کارگران مریوانی، گفت: نبود حمایت کننده و آشفته بازار، سودجویان بازار کار و خریداران نیروی کار بیشترین سود را می بردند و با ایجاد بازار رقابتی در بین کارگران و استادکاران دستمزدها را به کمترین میزان خود می رساندند.

وی افزود: امروز با تعیین نرخ و دستمزدها برای اولین بار در مریوان به این ناعدالتی که از سوی دلالان و سودجویان بازار کار بر کارگران تحمیل شده بود پایان یافت.

این کارگر مریوانی ادامه داد: کارگران و استادکاران ساختمانی مریوان به دلیل عدم حمایت از سوی نهادهای زیربط و فصلی بودنشان در تمامی دوران فعالیت بیشترین آسیب را می دیدند و با نبود قیمت و دستمزدی مقطوع و ثابت و ایجاد بازار رقابتی به دلایل رکود های اقتصادی و مشکلات صنعت مسکن مورد بیشترین سوء استفاده قرار گرفتند.

وی همچنین افزود: با تعیین قیمت ها از سوی انجمن، نسخه ای از آن به اداره اصناف ارسال خواهد شد.

 

این تعیین قیمت ها شامل تمام رشته های ساختمانی از جمله سنگ کاری، کاشی کاری، جوشکاری اسکلت، آرماتور بندی، گچ کاری، سفت کاری، سیمان کاری، کارگری عمومی، رنگ کاری و سیم کشی می باشد.