سرخط خبرها
خانه / کارگران / ادامه مشکلات کارگران کشت و صنعت مهاباد با وجود تغییر کارفرما
ادامه مشکلات کارگران کشت و صنعت مهاباد با وجود تغییر کارفرما

ادامه مشکلات کارگران کشت و صنعت مهاباد با وجود تغییر کارفرما

      در ابتدای ماه جاری، مجتمع کشت و صنعت مهاباد بعد از مدت‌ها بحران، از طریق مزایده به یکی از طلبکاران واگذار شد اما مشکلات و مطالبات کارگران این مجتمع همچنان ادامه دارد.


به گزارش ایلنا،‌ کارگران مجموعه کشت و صنعت مهاباد گفتند: این مجموعه با چهار شرکت زیر مجموعه آن (کشتارگاه صنعتی مرغ و احشام و چندین مرغداری) یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های تولیدی و صنعتی در شمال غرب کشور محسوب می‌شود که از سال ۸۶ به بخش خصوصی واگذار شده است.

این کارگران افزودند: واحد تولیدی صنعتی مجموعه کشت و صنعت مهاباد با حدود ۳۰۰ نفر کارگر، از زمان واگذاری به بخش خصوصی با بحرانهایی روبرو شد که در ادامه این وضعیت باعث شد تا کارفرما علاوه بر ناتوانی در پرداخت تعهدات مالی خود به ادارات دارایی، آب و برق و بانک‌ها و سایر اشخاص حقیقی و حقوقی در پرداخت مزد کارگران نیز با مشکل مواجه شوند.

آنها می‌گویند از قرار معلوم یکی از طلبکاران شرکت سبز مهاباد توانسته است تا از طریق اقدام قانونی حکم فروش مزایده‌ای کارخانه را دریافت کند و در نهایت پس از برگزاری تشریفات قانونی مالکیت کارخانه را به خود منتقل کند.

به گفته این کارگران آنها تا پیش از تغییر مالک مجتمع کشت و صنعت سبز مهاباد از طریق اداره قسمتی از مجتمع بخشی از طلب جاری خود را دریافت می‌کردند اما بعد از برگزاری مزایده و تغییر مالک مجتمع کشت و صنعت مهاباد این وضعیت خاتمه یافته است.

آنها می‌گویند این وضعیت در حالی است که تا به این لحظه کارفرمای قبلی بابت مزایای مزد، حق بیمه و سنوات پایان خدمت در مجموع بالغ بر ۱۱ میلیارد تومان به کارگران بدهکار است.

منبع: ایلنا