سرخط خبرها
خانه / معلمان / ضوابط رتبه بندی معلمان
ضوابط رتبه بندی معلمان

ضوابط رتبه بندی معلمان

 

حقوق معلم و کارگر به نقل از خبرگزاری فارس: معاون رسانه‌ای مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ضوابط رتبه‌بندی معلمان را اعلام کرد.


رسول پاپایی معاون رسانه‌ای مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: ضوابط رتبه‌بندی حرفه‌ای مشمولین طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان بر اساس مصوبه 9 شهریور 94 شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی به منظور اجرا از تاریج اول مهر 94 از سوی وزیر آموزس و پرورش ابلاغ شد.

وی افزود: بر اساس این شیوه‌نامه، معلمان مشمول طرح طبقه‌بندی شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان و مربیان تربیتی که به صورت تمام وقت به خدمت اشتغال دارند، است و احکام حقوقی افراد مشمول این طرح پس از تأیید کارگروه‌هایی که به همین منظور در ادارات آموزش و پرورش تشکیل می‌شوند، صادر خواهد شد.

پاپایی ادامه داد: بر اساس این طرح برخی از شایستگی‌ها در محور طراحی و برنامه‌ریزی مانند «آشنایی با اهداف و روش‌های آموزشی» و «آشنایی با برنامه‌ریزی آموزشی و درسی» است و در محور فرایند یاددهی و یادگیری شاخص‌هایی مانند «فعالیت‌های فردی و گروهی»، «مشارکت‌ در گروه‌ها و انجمن‌های علمی ـ آموزشی»، «بهره‌گیری از روش‌های فعال و اکتشافی در امر آموزش»، «استفاده به هنگام و موثر از رسانه‌ها و فناوری‌های جدید آموزشی مانند آی‌تی و آی‌سی‌تی»، «به کارگیری شیوه‌ها و ابزارهای نوین ارزشیابی پیشرفت تحصیلی»، «ارائه تکالیف درسی مبتنی بر مهارت‌های زندگی» و «نوآوری و خلاقیت در فرایند آموزشی» است.

وی گفت: بر اساس این طرح ،

«ویژگی‌های «پایه حرفه‌ای» داشتن حداقل 6 سال تجربه، گذراندن 180 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت و تخصصی، اشتغال به کار تمام وقت در سال تحصیلی 95ـ94 و کسب حداقل 60 درصد امتیاز شایستگی‌های عمومی و حرفه‌ای»،
«ویژگی‌های «ارشد حرفه‌ای»، داشتن حداقل 12 سال تجربه، گذراندن 150 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت، اشتغال به کار تمام وقت و کسب حداقل 65 درصد امتیاز شایستگی‌های عمومی و حرفه‌ای»،
«ویژگی‌های «خبره حرفه‌ای»، داشتن حداقل 18 سال تجربه، گذراندن 120 ساعت دوره آموزشی ضمن خدمت، اشتغال به کار تمام وقت و کسب حداقل 75 درصد شایستگی‌های عمومی و حرفه‌ای»
و «ویژگی‌های «عالی حرفه‌ای» داشتن حداقل 24 سال تجربه، گذراندن 100 ساعت آموزشی، اشتغال به کار تمام‌وقت، کسب حداقل 85 درصد شایستگی‌های عمومی و حرفه‌ای» است.

معاون رسانه‌ای مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس این طرح، مشمولان طرح رتبه‌بندی معلمان که در یکی از رتبه‌های پایه، ارشد، خبره و عالی قرار می‌گیرند به ترتیب از 15، 25، 35 و 50 درصد افزایش امتیاز حق شغل از تاریخ اول مهر 94 برخوردار خواهند شد.

6 نظر

 1. سلام . این همه قیل و قال راه انداختند و به من معلم با سابقه تقریبا ده سال 160 هزار تومن اضافه شد که تازه اونم توی حکم کارگزینی است و معلوم نیست وقتی فیش رو بزنند چقدر مالیات و … کم بشه . از مسئولان خواهش میکنم این همه دروغ نگن که ما در پی این هستیم که معلم علم خود را بالا ببرد باور کنید چرند میگویند به همین سادگی چرند . طبق بخشنامه ای که هفته ی پیش ابلاغ شد اعلام شد معلمان حق دارند فقط یک بار از امتیاز کسب مدرک تحصیلی استفاده کنند و طبق این بخشنامه من و بسیاری از معلمان که با مدرک کاردانی استخدام شدیم و سپس کارشناسی ناپیوسته را گرفتیم دیگر نمیتوانیم ادامه تحصیل دهیم و اگر فوق لیسانس و یا دکتری هم بگیریم تاثیری در حقوقمان ندارد و من معلم که امسال با زحمت فراوان ارشد قبول شده ام باید بدون هیچ انگیزه ای کلی خرج کنم تا علمم بالا برود و در مقابل کمترین تاثیری در حقوقم نداشته باشد پس خواهشا چرند نگویید و و کلام آخر (خدا از کسانی که این بخشنامه را تهیه کردند نگذرد )

 2. طرح رتبه بندی بی ارزش و ناعادلانه است. باید تحریمش کرد.
  تحصن دوباره.

 3. با سلام-همکاران به هوش باشند 17 شهریور بخش نامه ای امده است که مدرک شغای خودتان را فقط یک پایه ارتقا می توانید بدهید مثلا کسی که فوق دیپلم تربیت معلم داره فقط تا لیسانس می تونه بخونه-لطفا اطلاع رسانی کنید این یه ظلمه بزرگه-می خواهند همه معلمان بی سواد باشند-

 4. برا شیره مالی و شکستن اتحاد معلمین است . سگی از کنار شیری رد می شد چون او را خفته دید، طنابی آورد و شیر را محکم به درختی بست.
  شیر بیدار که شد سعی کرد طناب را باز کند اما نتوانست.
  در همان هنگام خری در حال گذر بود، شیر به خر گفت: اگر مرا از این بند برهانی نیمی از جنگل را به تو می دهم.
  خر ابتدا تردید کرد و بعد طناب را از دور دستان شیر باز کرد.
  شیر چون رها شد، خود را از خاک و غبار خوب تکاند، به خر گفت: من به تو نیمی از جنگل را نمیدهم.
  خر با تعجب گفت: ولی تو قول دادی.
  شیر گفت : من به تو تمام جنگل را می دهم زیرا در جنگلی که شیران را سگان به بند کشند و خران برهانند، دیگر ارزش زندگی کردن ندارد.

  

 5. واقعا خجالت اوره .اون همه تبلیغات و سرو صدااین قدر مبالغ پایین!!!!!

 6. پنجاه درصد حق شغل که خیلی مبلغش کمه