سرخط خبرها
خانه / کارگران / افزایش ابهام در مورد آزادی رضا شهابی
افزایش ابهام در مورد آزادی رضا شهابی

افزایش ابهام در مورد آزادی رضا شهابی

 

پس از اینکه سندیکای شرکت واحد اعلام کرد رضا شهابی دی ماه سال جاری آزاد خواهد شد. مسئولان زندان اعلام کردند که شهابی در حال گذراندن حکم یکساله زندان خود است و در ضمن ۸۸۷ روز غیبت در صورت وضعیت او درج شده است. این درحالی است که شهابی تمام این مدت را در مرخصی پزشکی به سر می برد. این کارگر زندانی در حالیکه  دوران محکومیت زندان اش پایان یافته بود به بهانه اینکه سه ماه از مرخصی پزشکی اش تایید نشده است به زندان رجایی شهر فراخوانده شد.

پس از اینکه ارضا شهابی خود را به زندان معرفی کرد اعلام کردند ۹۶۸ روز از مرخصی پزشکی وی تایید نشده و باید معادل آن در زندان باشد. و به همین دلیل شهابی مجبور شد برای دادخواهی پنجاه روز اعتصاب غذا کند.

وضعیت جسمی شهابی  بعد از اعتصاب غذا به گونه ای است که پاهایش بی حس شده است و کلیه اش عفونت کرده و تکرر ادار دارد با این وجود به صورت جدی درمانش پیگیری نمی شود و با وجود اینکه دو هفته است نتیجه MRI آماده شده ولی برای تشخیص بیماری اش توسط پزشک متخصص ویزیت نشده است. به گفته خانواده رضا شهابی، قرار بود ایشان پس از شکستن اعتصاب غذا به بیمارستان اعزام شود، که از قرار معلوم تا کنون این اتفاق نیافتاده است.