سرخط خبرها
خانه / بازنشستگان / تجمع بازنشستگان آموزش‌وپرورش مقابل مجلس
تجمع بازنشستگان آموزش‌وپرورش مقابل مجلس

تجمع بازنشستگان آموزش‌وپرورش مقابل مجلس

حقوق معلم و ڪارگر

امروز یڪشنبه ۲۷ دیماه ۹۴ بیش از پانصد نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش در اعتراض به عدم اجرای ماده ۱۲۵ قانون مدیریت خدمات کشوری و مغایر بودن افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۳۹۵ با توجه به جداول مربوط به حقوق از فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری و بخشنامه های معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور، در مقابل مجلس شورای اسلامی دست به تجمع زدند.

با توجه به اینکه همزمان، رییس جمهور نیز برای ارائه لایحه بودجه در مجلس حضور داشت، نیروهای امنیتی تا حدود ساعت یازده صبح از برگزاری تجمع جلوگیری می‌کردند ولی با بیشتر شدن تعداد افراد، این تجمع در مقابل در شرقی مجلس برگزار شد.

حاضرین پلاکاردها و تراکت‌هایی که حاوی خواسته‌های آنان بود در دست داشتند. در ادامه یکی از تجمع‌کنندگان به ایراد سخن پرداخت و تعدادی از نمایندگان آنان نیز برای مذاکره به درون مجلس دعوت شدند.

این تجمع در ساعت ۱۲ و ۴۵ دقیقه به پایان رسید.

لازم به ذکر است که کارکنانی نیز از ارگان‌های دیگری مثل وزارت نفت و پتروشیمی هم بودند که در اعتراض به وضعیت استخدامی و موضوع حقوق و دستمزد انتقادهایی داشتند‌ و شروع تجمع آن‌ها از ساعت ۱۲ ظهر تا ۱۳ و ۳۰ دقیقه بود و تداخلی با تجمع بازنشستگان ‌آموزش و پرورش نداشت.

ڪانال تلگرامی «حقــــــوق‌معــــلّم‌وڪارگــــر»
https://telegram.me/moallemkaregar