سرخط خبرها
خانه / بازنشستگان / تجمع معلمان باز نشسته مقابل مجلس برگزار شد
تجمع معلمان باز نشسته مقابل مجلس برگزار شد

تجمع معلمان باز نشسته مقابل مجلس برگزار شد

حقوق معلم و کارگر – تهران ۱۳۹۵/۱/۳۰

به دنبال صدور اطلاعیه مبنی بر تجمع سکوت معلمان بازنشسته در مقابل مجلس شورای اسلامی به منظور اعلام خواسته‌های مادی و معنوی خود، بیش از چند صد نفر از معلمان بازنشسته از صبحگاه امروز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه ۹۵ برای مطالبات صنفی خود در بهارستان تجمع اعتراضی خود را برگزار کردند.
این تجمع که با تجمع کارگران بازنشسته فولاد اصفهان، کرمان، هم‌زمان بود، یک جمعیت چند هزار نفری را در جلوی مجلس تشکلیل داد.
معلمان بازنشسته که از سکوت به نتیجه‌ای نرسیده بودند، امروز با فریاد شعارهایی چون:
خط فقر سه میلیون، حقوق ما یه میلیون، بیمه‌ی رایگان برای بازنشستگان، بیمه‌ی رایگان حقّ مسلّم ماست، معیشت منزلت حقّ مسلّم ماست، بی عدالتی چرا؟، عدالت عدالت و… سکوت را شکستند و این بار با برآوردن فریاد، خواستار مطالبات خود شدند.
شعارها وپلاکاردهایی هم که بیان خواسته‌های برحق معلمان بازنشسته بود در دستان تجمع کنندگان به چشم می‌خورد.
تجمع امروز علیرغم آن که در محیطی کاملاً امنیتی برگزار شد و به تعداد نیروهای مسلح در لحظات پایانی افزوده می‌شد ولی بدون درگیری با خواندن بیانیه‌ای پایان یافت.
لازم به ذکر است که یکی از معلمان بازنشسته‌ی مُسن، که گویا با گوشی‌اش مشغول عکس گرفتن شد توسط یکی از افراد نیروی انتظامی کتک خورد که با عکسل‌العمل جمعیّت روبرو گردید و دیگر نیروهای انتظامی او را دوره کرده و از جلوی معلمان وکارگران دور کرده و سعی می‌کردند از طرف همکارشان به نوعی عذر خواهی کنند.
در حاشیه‌ی این تجمع نماینده‌ی مردم اردبیل در مجلس به میان تجمع کنندگان آمد تا برای آنان سخنرانی کند امّا حاضرین به او اجازه صحبت ندادند و مجبور به ترک آنجا گردید.
این تجمع تا حدود یک و سی دقیقه بعداز ظهر ادامه داشت.